Зростання ціни газу: до Ради запросили Коболєва, Насалика та Гройсмана

Читать на русском
Фракції Батьківщини та РПЛ вимагають звітів у Раді Андрія Коболєва та енергетичного блоку Кабміну через зростання тарифів на газ.

Фракції «Батьківщинт» та РПЛ вимагають звітів у Верховній Раді голови «Нафтогазу» Андрія Коболєва та енергетичного блоку Кабміну через зростання тарифів на газ.

Як пише «Слово і Діло», про це заявили сьогодні в парламенті.

Наскільки подорожчають газ, світло та опалення в найближчі чотири рокиЯкщо прогноз Мінекономрозвитку справдиться, то ціни на газ у 2018 році зростуть на 18 відсотків, що призведе до подорожчання світла й тепла. Ми вирішили з'ясувати, наскільки зростання тарифів за комуналку встигатиме за збільшенням мінімальної зарплати.

Зокрема, заступник голови «Батьківщини» Сергій Соболєв заявив із трибуни парламенту: «Ми вимагаємо як фракція «Батьківщина» негайно внести до порядку денного цього тижня питання звіту енергетичного блоку уряду й особисто пана Коболєва в парламенті щодо фактичного розвалу енергетичної галузі України!».

Він пояснив, що до такого колапсу призводить підняття тарифів на газ.

Окрім цін на блакитне паливо, за словами депутата, енергетики мають відзвітувати про «оборудки, які відбуваються з необлікованим газом після схеми так званої субсидії для населення».

«Де фактично мільярди кубів газу ідуть до кишень газовим олігархам і нічого з цього не має держава у вигляді реальних виплат за цими тарифами», – додав він.

Також «Батьківщина» хоче почути пояснення урядовців і «Нафтогазу» щодо інформації про нібито намір продати держкомпанію «Укргазвидобування».

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, своєю чергою, запросив на звіти до Ради того ж Коболєва, міністра палива та енергетики Ігоря Насалика, а також прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Він хоче дізнатися, чому уряд планує підвищити ціни на газ «до 11 тисяч гривень за тисячу кубометрів».

Як повідомлялося, зараз ціна на газ для населення становить 6958 грн за тисячу кубометрів. Від підвищення їх стримують спеціальні зобов'язання «Нафтогазу» з продажу природного газу для потреб населення та теплокомуненерго за зниженою ціною.

Кабінет міністрів періодично продовжує дію цих зобов'язань. Останній раз це сталося наприкінці травня – тариф лишили незмінним до кінця липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: