Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Ірина Геращенко

Читать на русском
Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко виконала менш ніж половину своїх запевнень. Багато її обіцянок стосуються теми Донбасу та обміну полоненими.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Ірина Геращенко (позафракційна).

Геращенко була обрана до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом від «Блоку Петра Порошенка». З 14 квітня 2016 року Геращенко обіймає посаду першої заступниці голови парламенту (відтоді позафракційна). З початку своєї каденції депутат дала 38 обіцянок, виконала 13 (34%), ще 10 – провалила.

Незадовго до свого обрання віце-спікером Ради Геращенко пообіцяла, що не перейде працювати до Кабінету міністрів. «Я не претендую на жодну посаду в урядій у жодному разі не збираюся переходити до уряду. Не звикла кидати одну справу й хапатися за іншу. У мене повно роботи в парламенті», – зазначила вона. Свого слова депутат дотримала, обійнявши посаду заступниці Андрія Парубія.

Геращенко виступає проти мораторію на продаж сільськогосподарських земель. У 2016 році вона заявила, що не підтримає відповідний законопроект. «Я проти мораторію, тому що це селянське рабство», – так депутат пояснила свою позицію. В результаті продовження мораторію до січня 2018 року вона не підтримала, також голосувала проти продовження заборони на продаж до 2019-го.

Народний депутат виконала кілька програмних обіцянок. Зокрема, домогтися обрання парламенту за відкритими партійними списками. У листопаді минулого року Геращенко проголосувала за проект Виборчого кодексу, який передбачає механізм обрання народних депутатів за системою відкритих пропорційних списків.

Геращенко також є уповноваженим президента України з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, тож низка її обіцянок пов'язана з обміном полонених і конфліктом на Донбасі. У червні 2015 року депутат пообіцяла, що найближчим часом у тристоронній контактній групі працюватиме Червоний Хрест. «Ми сподіваємося, що їх участь сприятиме в двох позиціях: перше – це пошук і ідентифікація зниклих безвісти, друге питання – Червоний Хрест має долучитися до того, щоб допомагати в контролі та законній передачі допомоги від міжнародних гуманітарних місій», – розповіла вона. Червоний Хрест почав працювати з гуманітарною підгрупою вже за п'ять днів, Геращенко свою обіцянку виконала.

Крім того, в жовтні 2015-го вона виконала обіцянку про те, що з полону будуть звільнені українські військові. 29 жовтня в місті Щастя Луганської області відбувся обмін 9 українських військовослужбовців на 11 бойовиків.

Нещодавно, 16 липня, віце-спікер пообіцяла, що в Раді незабаром буде зареєстрована законодавча ініціатива щодо гуманітарного громадського розмінування, а також ініціатива щодо застосування зброї в ООС (операції Об'єднаних сил).

Із провалених Геращенко обіцянок – програмна про те, що влада в областях належатиме виконкомам, сформованим обласними радами, обраними людьми. Минулого року вона підтримала законопроект, який передбачає скасування конкурсів на посаду голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників, а також голів РДА. Голів державних адміністрацій тепер призначає президент, що прямо суперечить обіцянці.

Не виконала нардеп обіцянку назвати прізвища активістів і депутатів, які просили не надавати Україні безвізовий режим з Європейським Союзом. Але більш ніж за півроку Геращенко ці прізвища так і не оприлюднила. Крім того, Геращенко провалила обіцянку про те, що до кінця 2015 року буде проведена конституційна реформа щодо обмеження депутатської недоторканності. Питання з недоторканністю не вирішене досі.

Ще в лютому віце-спікер заявила, що надішле уряду запит із питанням про проведення перевірки ефективності використання технічної допомоги від Європейського Союзу. Поки Геращенко свою обіцянку не реалізувала.

А минулого року вона пообіцяла домагатися запровадження гендерних квот у виборчому законодавстві. «Переконана, що запровадження квот у законі про місцеві вибори спрацювало. Якщо говорити про представництво жінок в українському уряді й парламенті, то ми ще не досягли загальноєвропейського показника, але є позитивна динаміка. У дискусії про нове виборче законодавство ву ВР ми від МФО «Рівні можливості» наполягатимемо на запровадженні 30% квоти для представників однієї статі», – розповіла Геращенко.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цей матеріал? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: