Під кінець восьмої сесії парламентарії, схоже, розслабилися й у липні зареєстрували 80 нових законопроектів, у той час як попереднього місяця нардепи подали 169 законодавчих ініціатив. Президент України Петро Порошенко вніс 4 законопроекти, а Кабінет міністрів – 10. «Слово і Діло» розбиралось, які фракції та нардепи зареєстрували найбільше законодавчих ініціатив.
Найактивніше в липні законотворчою діяльністю займалися президент, який подав на два законопроекти більше, ніж у червні, та фракція БПП. Так, Порошенко на початку місяця вніс до Ради проект закону про податок на виведений капітал.
«Вніс до ВР проект закону «Про податок на виведений капітал». Як це сталося в Естонії, де такий закон уже діє. Приємно, що цей законопроект сьогодні під час зустрічі з бізнес-спільнотою мав величезну підтримку», – написав президент у Twitter.
Основна ідея податку на виведений капітал полягає в тому, що прибуток, отриманий підприємством, не обкладається податком доти, доки він не виплачується власникам у вигляді дивідендів та прирівняних до них платежів.
Представники фракції БПП зареєстрували 46 проектів законів. Лідером став Андрій Шинькович, який узяв участь у розробці 8 законодавчих ініціатив. До шести законопроектів доклали своїх зусиль Роман Мацола, Андрій Немировський та Олександр Співаковський.
Під супровід протестувальників-власників «євроблях» у центрі Києва вже під завісу сесії Ніна Южаніна подала два законопроекти, що стосуються врегулювання правил ввезення в Україну іномарок на єврономерах. Нардепи навіть встигли проголосувати за ці ініціативи в першому читанні.
На другому місці за кількістю поданих минулого місяця законопроектів виявилася фракція «Народного фронту». Загалом нардепи НФ зареєстрували 29 ініціатив, а лідером у фракціі став Геннадій Кривошея, який працював над 5 документами. По чотири законопроекти на рахунку чотирьох депутатів: Михайла Бондаря, Антона Геращенко, Ігоря Лапіна та Тараса Кременя.
Трете місце в липні посіли нардепи з фракції «Самопомочі», які подали 23 законопроекти. Лідером став Олександр Данченко, який брав участь у підготовці 5 проектів законів.
По 15 нових проектів законів подали фракція «Батьківщини» та депутатська група «Відродження». Група «Воля народу» внесла 11 документів, «Опоблок» – 8, РПЛ – 6, позафракційні нардепи підготували 34 законодавчі ініціативи.
Детальніше – на інфографіці.
Раніше ми писали, які питання нардепи не змогли вирішити протягом 8-ї сесії.
Про те, як у липні працювали міністри Гройсмана, читайте в нашому дайджесті.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»