Говорити, що ми ведемо війну з РФ і сподіватися, що Росія не робитиме ворожих дій щодо країни, з якої воює, наївно.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор спеціальних програм науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, оцінюючи збитки України через будівництво Керченського мосту.
«Однозначно, абсурдно виглядають тези з української сторони про те, що міст не протримається й подібні заяви. Тому що якщо, припустимо, через неякісне проведення робіт щось станеться з мостом, з опорами, то не виключено, що судноплавний фарватер буде блокований і, як наслідок, будуть зупинені поставки сировини для заводів Донецької, Запорізької областей, в тому числі Маріупольського металургійного заводу та низки підприємств», – зазначив Рябцев.
Тому в наших інтересах, щоб нічого катастрофічного з мостом не відбулося, додав він.
При цьому, звичайно, те, що робить РФ щодо Криму й навколо, не відповідає міжнародному праву, є порушенням конвенції про морське судноплавство, зокрема перевірки українських кораблів та суден, які прямують до Азовського моря. Порушуються й двосторонні домовленості про статус Азовського моря, уточнив фахівець.
Однак, на його думку, в нас гібридна війна супроводжується гібридним ставленням до країни-агресора.
Ми розповідаємо всім, що воюємо, й при цьому сподіваємося на торгові відносини, на те, що судна проходитимуть без огляду.
«Суднами перевозять військову техніку до лінії розмежування. І розвідка РФ має відмовитися зупинити судно? Наївно», – констатував експерт.
За його словами, Україна зазнає втрат від моменту анексії, й вони зростатимуть, оскільки РФ входитиме у смак володіння Кримом.
Найбільших втрат зазнає Маріупольський порт, й він у найбільшому програші, оскільки ще більш-менш функціонує, якщо порівнювати наприклад, із Бердянськом, пояснив фахівець.
Україні потрібно подавати позови, фіксувати всі порушення, надсилати ноти, звертатися до судів із вимогою компенсації, додав він.
«Але сподіватися на те, що завтра раптом РФ відмовиться від Криму й усього, що з ним пов'язане, наївно», – резюмував Геннадій Рябцев.
Ексклюзивне інтерв'ю Володимира Омеляна – на нашому порталі.
Раніше Георгій Тука заявив, що іноземні морські перевізники використовують низку прийомів, щоб виконувати контракти на доставку товарів до анексуваного Криму.
Нагадаємо, США відмовляються визнати претензії Росії щодо Криму й закликали Москву припинити незаконну окупацію півострова.
Тим часом Україна ініціює запровадження санкцій щодо 19 російських компаній і 22 фізичних осіб, пов'язаних із будівництвом Керченського мосту.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»