Для МВФ у першу чергу важлива здатність держави повертати відсотки за користування кредитом та обслуговування боргу, тому не настільки важливо й принципово, чи буде це підвищення тарифів, підвищення податків, підвищення пенсійного віку, чи чогось іншого. Важливо, щоб гроші надходили вчасно.
Таку думку в своєму блозі та Facebook висловив політолог Олександр Мусієнко, передає «Слово і Діло».
На його думку, в таких умовах держава йде шляхом найменшого спротиву, перекладаючи тягар на простих громадян.
«Адже якщо в економіці проблеми, де брати гроші? Правильно: у людей, нехай поділяться своїми заощадженнями, ну а якщо заощаджень немає, то нас (державу) це не обходить. Приблизно так це працює», – зпзначив Мусієнко.
Однак для влади підняття цін на газ для населення у виборчий рік буде складним і непопулярним рішення, тому й намагаються відтягувати. Але вже починаються проблеми, це було видно в нещодавній ситуації, пов'язаній із затримкою виплати пенсій, нагадав експерт.
Він уточнив, що є ще вимога МВФ про проведення приватизації. Тут начебто й закон ухвалили, але поки є певні труднощі, що, можливо, й на краще, з огляду на попередній гіркий досвід приватизації деяких важливих українських підприємств.
На його думку, поки що уряд намагається шукати вихід із проблемної ситуації, але проблеми залишаються.
Скоріш за все, рішення щодо підвищення тарифів на газ під тиском МВФ ухвалять, додав політолог.
«Але Україна потребує не просто постійних позик із перекладанням боргового тягаря на населення, а стратегічної програми розвитку економіки, яка має передбачати підтримку українського товаровиробника, що стимулюватиме створення робочих місць. Програми підтримки промисловості, фермерських господарств, інновацій, науки та технологій», – пояснив він.
Політолог наголосив, що необхідно боротися з монополіями, держава має зберігати за собою важелі регуляторного впливу.
«Інвестиції потрібно залучати на умовах відкриття в Україні інвесторами своїх виробництв, а не просто для збуту товарів. Якщо такий план почне втілюватися в життя й демонструватиметься економічне зростання, ми легко зможемо сказати МВФ: «Дякуємо, але далі ми самі», – резюмував Олександр Мусієнко.
З чого складається ціна газу для населення, можна дізнатися на нашій інфографіці.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що цього сезону підвищення ціни на газ не буде.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»