Президент України Петро Порошенко сьогодні, 23 серпня, у Дніпрі урочисто підняв державний прапор України. Глава держави також вибачився за те, що не зміг швидко закінчити АТО, як обіцяв.
Як пише «Слово і Діло», про це Порошенко написав у соцмережах.
«Шкодую, що породив завищені очікування. Щиро перепрошую, що подав надію, яка не збулася. Прикро, що дав обіцянку, яка не справдилась. Прошу за це вибачення. Це для мене серйозний урок обережного і відповідального ставлення до своїх слів і обіцянок, чесного і відвертого», - зазначив він.
Прапор у Дніпрі підняли на найбільш високий флагшток в Україні - 72 метри.
«Саме під синьо-жовтими кольорами з покоління в покоління ми українці боролися за волю і свободу України. Його решетили ворожі кулі. За нього карали в Сибіру в епоху шістдесятників. З ним ми добилися незалежності, відновили свою державу 27 років тому», - зазначив президент.
Нагадаємо, сьогодні, 23 серпня, відзначається День державного прапора
Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання цих кольорів як прапор Української Народної Республіки.
23 серпня 1991 групою народних депутатів синьо-жовтий український прапор внесено до сесійної зали Верховної ради, а вже 4 вересня було урочисто піднято над будинком парламенту. 18 вересня 1991 року було підписано постанову про дозвіл «в протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор», а постанова ВР України від 28 січня 1992 надала їй статусу Державної.
23 серпня 2004 року екс-президент України заснував День державного прапора. У 2009 році були внесені зміни до цього указу, і засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп відправив привітання з нагоди Дня незалежності України Петру Порошенку.
Також главу української держави привітав і президент Франції.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»