Геополітичне зазіхання Росії на Україну стосується і відсторонення нас від моря, аби перетворити Україну з морської держави в континентальну.
Про це заявив віце-адмірал Сергій Гайдук, командувач Військово-Морських сил України у 2014-2016 роках в ефірі «Еспресо.TV», пише «Слово і Діло».
«Проект «Новоросія» знаходиться в Росії на порядку денному, а дії, які проводяться на приморському фланзі у Чорному і Азовському морях, є кроками Росії, що стосуються реалізації цього проекту», - наголосив він.
За словами колишнього командувача ВМС України, Росія реалізовує стратегію хаосу в Азовському морі і все прораховує крок за кроком.
Зокрема, економічний тиск на Маріупольський і Бердянський морські порти має не тільки суто економічний вплив.
«Ми повинні розуміти, що у цих портах працює до 5 тис. портовиків, які у разі втрати роботи можуть проводити акції соціального характеру, тобто можуть бути соціальні коливання серед населення і тут прорахунок іде в тому напрямку. Уявіть собі, на сході від Маріуполя знаходиться «нульовка», де перебуває наше приморське угруповання, яке щоденно має бойові зіткнення з противником, а на захід від Маріуполя і в самому Маріуполі йдуть бунти населення, бо вони втрачають роботу, втрачають можливість утримувати свої сім’ї та таке інше. Я думаю, ці питання прораховуються і на це робить ставку Росія», - пояснив віце-адмірал Гайдук.
Водночас він зазначив, що Кремль буде використовувати акції протестів серед металургів, бо основні види карго, які перевалюються через морські порти, є продуктом металургійної галузі. За словами колишнього командувача ВМС України, подібні акції будуть використані для реалізації «найгіршого сценарію - прорубання коридору, який йде вздовж Азовського моря».
Як відомо, з цієї весни Росія регулярно почала затримувати в Азовському морі іноземні судна, які йшли в українські порти.
Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки українських кораблів затримала РФ.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»