НАБУ завершило розслідування «газової справи Дубневичів»

Читать на русском
Антикорупційне бюро відкрило доступ до матеріалів розслідування справи про заволодіння держгазом стороні захисту.

Детективи НАБУ завершили розслідування так званої «газової справи народних депутатів Дубневичів» про заволодіння природним газом НАК «Нафтогаз Україна» в розмірі понад 308 мільйонів кубічних метрів на суму понад 1,4 мільярда гривень.

Про це журналісту «Слова і Діла» розповіли в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.

За інформацією прокуратури, 10 вересня прокурор САП визнали докази, зібрані детективами НАБУ під час досудового розслідування в справі заволодіння природним газом НАК «Нафтогаз України», достатніми для завершення досудового розслідування.

«10 вересня прокурори САП ухвалили рішення про достатність зібраних доказів для завершення досудового розслідування й стороні захисту надане право ознайомитися з матеріалами в кримінальному провадженні за підозрою службових осіб ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» у заволодінні природним газом НАК «Нафтогаз України» в особливо великих розмірах», – наголосили в прокуратурі.

НАБУ розслідує можливе незаконне збагачення братів ДубневичівВ Антикорупційному бюро проводять слідство за фактом можливої ​​брехні членів українського парламенту-братів Дубневичів.

У САП зазначили, що під час досудового розслідування встановлено, що екс-директор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та екс-директор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

За версією сторони обвинувачення, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов'язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

«Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 мільярда гривень», – повідомили в прокуратурі.

Також 10 вересня п'ятьом підозрюваним вручили остаточні повідомлення про підозру. Крім того, в САП повідомили, що досудове розслідування щодо причетності інших осіб до скоєння вказаних злочинів триває.

Нагадаємо, НАБУ затримало чотирьох підозрюваних у розкраданні газу на 1,4 мільярда гривень. Згодом суд обрав їм запобіжний захід.

Пізніше НАБУ затримало п'ятого підозрюваного в «газовій справі Дубневичів».

Крім того, суд наклав арешт на дві ТЕЦ братів Дубневичів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: