Трагедія МН17: сім'ї загиблих подали позов проти РФ

Читать на русском
Кремль звинувачують як в порушенні базових прав родичів загиблих, так і в саботажі слідства в цілому.

Сім'ї понад півсотні жертв катастрофи рейса MH17, збитого в небі над Донбасом влітку 2014 року, подали позов проти Росії до Європейського суду з прав людини.

Про це повідомило видання Nederlandse Omroep Stichting, передає Слово і Діло.

Кремль звинувачують як в порушенні базових прав родичів загиблих, так і в саботажі слідства в цілому.

За словами адвоката, який готував позов, РФ не надала необхідної і важливої інформації Міжнародній слідчій групі JIT щодо збивання малайзійського Boeing. Більш того, Росія надала факти, «які пізніше виявилися фальшивими».

Позов надійшов до суду в Страсбурзі, адже шість місяців минуло з тих пір, коли JIT представила докази причетності Росії до збивання пасажирського літака.

Цей позов – не перший подібний. Ще в 2016 році адвокати вимагали від Росії виплати 330 мільйонів доларів компенсації, і в американському суді вдалося виграти цю справу.

Катастрофа «Боїнга» MH17: що обіцяли українські політики«Слово і Діло» підготувало огляд обіцянок українських чиновників, які робили заяви щодо краху Boeing MH17.

Раніше, родичі жертв авіакатастрофи звернулися до президента США Дональда Трампа з проханням переконати президента РФ Володимира Путіна покаятися і відповісти на всі питання.

Нагадаємо, що на борту МН17 знаходилися 298 пасажирів і членів екіпажу, всі вони загинули.

Як повідомлялося, 4 травня 2018 року, офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 поблизу Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована в Курській області.

Одночасно влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське. 25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи MH17.

Як відомо, Австралія і Нідерланди офіційно звинуватили Росію. Також на дані розслідування відреагували НАТО і ЄС.

«Слово і Діло» підготувало огляд обіцянок українських чиновників, які робили заяви щодо краху Boeing MH17.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: