Відбулось друге засідання Громадської ради міжнародних експертів. У середу, 9 січня, під сумнів поставили ще 12 кандидатів, доброчесність та професійність яких розглянуть на спільному засіданні із Вищої кваліфікаційною комісією суддів.
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на сайт Центру протидії корупції.
Так серед сумнівних кандидатів опинилися кандидати до Вищого антикорупційного суду Інна Білоус, Іван Соловйов, Дмитро Ягунов, Петро Феськов, Тетяна Черниш, Олег Кімстачов, Микола Дідик, Віктор Онуфрієв, В’ячеслав Дмитрієв, Петро Бурда, Олексій Омельян та Руслан Хитрик.
Причинами для ініціювання вето стали сумніви щодо майна кандидатів Білоус, Соловйова, Черниш, Дідика, Онуфрієва, Дмитрієва, Омельяна, Феськова чи їхніх родичів. Запитання викликали також дані у майнових деклараціях претендентів.
Разом із тим міжнародники висловили сумнів щодо професійності кандидатів Білоус, яка ухвалила рішення про заборону мирних зібрань, Кімстачова, який з порушенням підслідності ухвалив рішення у справі за позовом іншої судді свого суду, Бурди, який ухвалював рішення поза процесуальними строками, та Хитрика, який не просто потрапив у ДТП у стані алкогольного сп’яніння, але зробив це посеред робочого дня, у який ухвалив щонайменше 12 рішень.
4 січня відбулось перше засідання ради міжнародників, на яку ініціювали ветування 8 кандидатів — Оксани Голуб, Анатолія Квятковський, Анатолія Загородного, Ігоря Штульмана, Юрія Кулініча, Дмитра Тішка, Тараса Зайця та Євгена Мартинова. Загалом наразі під питанням подальша участь у конкурсі 20 кандидатів. До 11 січня ГРМЕ може провести ще кілька засідань, на яких продовжать ініціювати кандидатів для ветування.
Раніше повідомлялося, що раду міжнародних експертів блокують в роботі.
Нагадаємо, 12 листопада стартував конкурс до Антикорсуду. Раніше були обрані члени громадської ради експертів. У свою чергу Державний департамент США заявив, що очікує якнайшвидшого запуску цього суду.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»