Кандидат у президенти від партії «Основа» Сергій Тарута в своїй передвиборчій програмі написав, що його команда розробила програму «Принципи поваги та справедливості», реалізація якої має повернути повагу держави до громадян та навпаки.
В одному з пунктів цієї програми Тарута пообіцяв забезпечити зняття недоторканності з депутатів Верховної Ради за кримінальні злочини та корупцію. Частково цю обіцянку політик уже міг почати виконувати, працюючи в парламенті, адже в липні 2017 року він запевнив, що підтримає зняття недоторканності з усіх депутатів. «Я буду голосувати за зняття (недоторканності – ред.). Я думаю, що депутати не мають ховатися за недоторканністю. Але я хотів би, щоб і правоохоронні органи, і судова система були незалежними, щоб не було політичного тиску», – сказав нардеп.
З моменту, коли він дав цю обіцянку, до Верховної Ради внесли 12 подань Генеральної прокуратури на притягнення до кримінальної відповідальності нардепів. Але Тарута чомусь підтримав лише п'ять і провалив свою обіцянку. Подання на:
Євгена Дейдея – не голосував;
Олеся Довгого – «за»;
Андрія Лозового – «за»;
Максима Полякова – «за»;
Борислава Розенблата – «за»;
Михайла Добкіна – не голосував;
Євгена Бакуліна – «за»;
Надію Савченко – не голосував;
Сергія Дунаєва (повторно) – не голосував;
Олександра Вілкула – не голосував;
Дмитра Колєснікова – не голосував;
Станіслава Березкіна – не голосував.
Нагадаємо, раніше ми писали про нові та провалені обіцянки Юлії Тимошенко учасникам антитерористичної операції.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»