Свіжі результати соціологічних опитувань щодо ймовірної перемоги на президентських виборах з’являються мало не щодня, але основний кістяк реальних претендентів на посаду глави держави вже вимальовується. Ми вирішили подивитись, як топ-10 кандидатів виконують свої обіцянки. Десятку лідерів ми взяли з найсвіжішого всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 14 до 22 березня.
За останніми результатами опитування КМІС, найбільше респондентів сказали, що віддали б свої голоси за Зеленського (32,1%). Оскільки цей кандидат у президенти лише нещодавно з’явився на політичному Олімпі, а до того не обіймав жодної державної посади, «Слово і Діло» не має даних щодо його обіцянок.
Другий в опитуванні – Порошенко (17,1%), який має солідний політичний багаж і багато обіцянок за час перебування на різних посадах. Відзначимо, за результатами нашого моніторингу, Порошенко виконав 44% обіцянок. Ще 18% запевнень чинний президент України має реалізувати до кінця каденції. Не впорався Порошенко з 38% обіцяного.
На третьому місці, за даними КМІС, перебуває Юлія Тимошенко (12,5%), яка обіймала чимало державних посад і була народним депутатом кількох скликань. Загалом вона як політик виконала 27% обіцянок. Тимошенко має завершити ще 40% узятих на себе зобов’язань, а 33% вона вже провалила.
Бойко посідає четверте місце (10,4%), при цьому, за нашими даними, він виконав трохи більше обіцянок, ніж лідерка «Батьківщини» – 31%. Серед незавершеного ще 13% зобов’язань, 56% обіцянок політик не виконав.
Замикає п’ятірку лідерів Гриценко (6,9%), який уже давно не був на державних посадах, хоча «Слово і Діло» моніторило його як нардепа й міністра оборони. Отже, тоді Гриценко виконав 51% обіцянок, а 49% – провалив.
Вілкул (5,7%) виконав 47% зобов’язань, 13% перебувають у процесі виконання й 40% були провалені. Ляшко (5,2%) лише на один відсоток випередив Тимошенко за рівнем відповідальності (виконав 28% обіцянок), але в процесі виконання має 37% запевнень, а 35% – не виконав.
Рівень відповідальності Смешка, який може набрати на виборах 4,4% голосів, ми не подаємо, адже щодо нього також немає даних.
Наступний кандидат у президенти Кошулинський (1,2%) наразі також не при посадах, але він був у парламенті минулого скликання, тому мав обіцянки. Йому вдалося виконати 17% запевнень, а не вдалося – 83%. Останній у топ-10 кандидатів у президенти – Тарута (1,2%), який закликав виборців віддати свої голоси за Юлію Тимошенко. Політик виконав 39% обіцянок, ще має реалізувати 17% і не зміг виконати 44% зобов’язань перед виборцями.
Детальніше – на інфографіці.
Нагадаємо, ми пригадали, кого українці бачили майбутнім президентом у 2016-2019 роках.
Також ми писали, як швидко встановлювали результати в 1999-2014 роках.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»