«Справа Гладковського»: ДБР отримало доступ до документів НАБУ

Читать на русском
Столичний райсуд дозволив слідчим новоствореного органу отримати доступ до документів Національного бюро у справі ХБТЗ.

Слідчим Державного бюро розслідувань у межах кримінального провадження щодо можливих зловживань Національного антикорупційного бюро під час слідства у справі поставок далекомірів на Харківський бронетанковий завод, до яких може бути причетний син колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Ігор Гладковський, надали доступ до документів НАБУ.

Таке рішення 19 квітня ухвалила слідча суддя Печерського районного суду міста Києва Світлана Смик, повідомляє «Слово і Діло».

Як зазначається в рішенні, ДБР перевіряє факти того, що службові особи НАБУ, використовуючи своє службове становище усупереч інтересам служби, умисно приховали листування іншого фігуранта справи Андрія Рогози, яке НАБУ отримало із Головної військової прокуратури. Вказане листування містилося на 87 сторінках, які військові прокурори виділили з іншого кримінального провадження. Слідчий ДБР у клопотанні вказував, що цими листуваннями підтверджується факт заволодіння службовими особами різних суб'єктів господарювання коштами підприємств, що входять до складу ДК «Укроборонпром», зокрема ХБТЗ, яке розслідує НАБУ. У ДБР вважають, що службовці НАБУ протягом двох років з метою нібито держання будь-якої неправомірної вигоди не проводили жодних слідчих (розшукових) дій та інших заходів, спрямованих на здобуття доказів та притягнення винних до кримінальної відповідальності. Так, у вказаному провадженні попередня кваліфікація за частиною 2 статті 364 (зловживання службовим становищем) і ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

Слідчий ДБР додав, що супровідним листом головного військового прокурора Анатолія Матіоса на адресу НАБУ надійшло 87 аркушів, виділених з кримінального провадження і на яких містилося листування Рогози. Згідно з додатками до листа, на ньому стоїть вхідний штамп НАБУ, а вказані матеріали зареєстровані в системі електронного документообігу АСКОД, про що свідчить витяг з відповідної системи. Після чого перший заступник директора НАБУ Гізо Углава на зазначений супровідний лист накладено резолюцію «керівнику Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинському прошу вивчити та доповісти». Своєю чергою Калужинський доручив вивчити ці матеріали детективу.

Також у ДБР нагадали журналістське розслідування Bihus.info щодо «зливу» низки справ про корупцію в «Укроборонпромі», в тому числі ХБТЗ. Зі змісту розслідування вбачається, що Андрій Рогоза, фактичний контролер ТОВ «Оптимумспецдеталь», та Віталій Жуков обговорюють нібито підготовку та передачу грошових коштів як неправомірної вигоди службовим особам правоохоронних органів, у тому числі НАБУ, за нездійснення слідчих дій у провадженнях щодо корупція в Укроборонпромі. Так, у цьому сюжеті наводяться факти спілкування між ймовірними фігурантами справи та працівниками НАБУ за допомогою месенджеру WhatsApp.

У зв'язку з цим слідчі ДБР просили суд надати доступ до листа Матіоса з листуванням Рогози; листа ТОВ «Оптимумспецдеталь» на адресу НАБУ і відповідей на нього, а також до інформації про реєстрацію, рух і результати розгляду зазначених документів. Суддя клопотання задовольнив.

Нагадаємо, ДБР розслідує можливі зловживання НАБУ в «справі Гладковського». Своєю чергою НАБУ заявило про початок службового розслідування цього інциденту.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: