Колишнього голову Конституційного суду Станіслава Шевчука звільнили за декілька неправомірних рішень.
Про це йдеться висновку комісії з регламенту й етики КСУ, оприлюдненому на сайті суду, пише «Слово і Діло».
Згідно із висновком, Шевчук незаконно створив у КСУ інститут позаштатних радників. За час своєї роботи він встиг призначити на цю посаду екс-міністра економіки Грузіїї Григорія Арвеладзе, колишнього голову Служби зовнішньої розвідки Олега Синянського, екс-заступника міністра агрополітики Михайла Чужмира, екс-заступника міністра енергетики Дмитра Лабоженка і екс-суддю райсуду Харкова Дениса Невьядомського.
Відзначається, що радникам не виплачувалася зарплата, але вони були забезпечені робочими місцями в будівлі суду і мали доступ до внутрішньої документації. Також згідно із висновком комісії, дії Шевчука привели до підриву авторитету КСУ та його дискредитації. Йдеться про інтерв'ю Шевчука, в якому він заявив, що не приведе до присяги президента, якщо вважатиме, що вибори були сфальсифіковані.
Крім того, оприлюднений факт тиску екс-голови КС на суддів. Так, 19 лютого поточного року перебуваючи в Іспанії Шевчук у телефонному режимі заборонив іншим суддям Конституційного Суду розглядати справу про конституційність введення Україною санкцій.
Також у висновку комісії йдеться про незаконне рішення Шевчука опублікувати в газеті Голос України рішення КСУ щодо законопроекту про скасування недоторканності депутатів Ради. Цей текст у порушення чинного законодавства було опубліковано без особливих думок суддів.
Всі ці порушення комісія із регламенту й етики визнала істотними для звільнення Шевчука з посади судді.
Нагадаємо, Шевчук очолив Конституційний суд 21 лютого 2018 року. Суддею КСУ він був із 13 березня 2014. Напередодні судді КСУ проголосували про недовіру голові суду, а також за його відставку. Сам Шевчук вважає рішення суддів антиконституційним переворотом.
Новим головою КСУ призначена Наталя Шаптала, але її повноваження закінчаться у вересні.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»