Поділ посади мера Києва та голови КМДА — нерозумне рішення ОПУ. Для Києва така модель створить багато проблем.
Таку точку зору в коментарі «Слову і Ділу» озвучив політолог Андрій Дуда.
Експерт нагадав, що поділ посади мера Києва та голови КМДА — давня ідея, яка була випробувана ще за часів «регіоналів» в 2010 році.
Він критично оцінив такі зміни, оскільки вони спричинять негативні наслідки для столиці.
«Очевидно, що буде два бюджети на одній території. Київська влада повинна мати свій бюджет, а КМДА — свій», — констатував Дуда.
Також, за словами політолога, величезний ризик постійних компетенційних суперечок між мером і головою КМДА.
На його погляд, це може стати величезною проблемою для киян, оскільки, фактично, Київ позбавляють місцевого самоврядування.
«Вже зрозуміло, що КМДА буде домінантою в реалізації виконавчих функцій у столиці. Отже, правила місцевого самоврядування кияни мають, але фігура з реальними повноваженнями — голова КМДА», — пояснив Дуда.
На його думку, така ситуація повністю суперечить київській традиції місцевого самоврядування.
Експерт прогнозує, що кияни будуть не задоволені цим кроком. Він уточнив, що практика поділу посад мера і голови КМДА, яка була при «регіоналах», це підтверджує.
«Історія не терпить умовного способу. Однак, якби не було ситуації з Поповим, як головою КМДА, який вирішує все в Києві, то, ймовірно, не було б і проблеми «ялики», а може навіть і Євромайдану. Складно уявити собі, щоб від Клюєва прийшов Сівкович до Кличка і змусив його ставити «ялинку» як спосіб для зачистки Майдану. Міський голова на це б не погодився. А чиновник Попов погодився», — прокоментував Дуда.
Експерт переконаний, що ліквідація самоврядування в столиці — помилковий крок.
«Коли проти команди Зеленського почнеться серйозний рух, київське самоврядування буде не останньою вимогою протестувальників», — резюмував Андрій Дуда.
Наскільки Кличко виправдовує наші очікування в контексті виконання своїх обіцянок — тут.
Як ми вже писали, в перший тиждень роботи Верховної ради IX скликання було зареєстровано 387 законопроектів: більше, ніж зазвичай подається до парламенту протягом місяця.
Які зміни пропонує Зеленський до Конституції, і коли Рада може ухвалити — за посиланням.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»