Верховна рада внесла зміни до деяких законодавчих актів відповідно до закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України». Згідно з документом нардепи не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в Раді, кримінальні порушення депутатів будуть розслідувати НАБУ і ДБР, спікера Ради потрібно повідомляти про затримання нардепа. «Слово і Діло» подивилося, хто підтримував закон.
Закон у другому читанні та в цілому підтримав 291 народний депутат, «проти» – 20 осіб, утрималися – 59, не голосували – 20.
Фракція «Слуги народу» дала 223 голоси «за», один виступив «проти» (Андрій Мотовиловець), двоє утрималися (Анастасія Красносільська й Зіновій Андрієвич), 3 – не голосували, 19 – були відсутні.
«Опозиційна платформа – За життя» дала 22 голоси «за», 9 – утрималися, 9 – не голосували, 4 – були відсутні. Група «За майбутнє» підтримала закон щодо недоторканності 15 голосами, 3 – утрималися, 5 – не голосували. Група «Довіра» у повному складі проголосувала за закон. Ще 14 голосів дали позафракційні депутати, 2 – утрималися, 2 – не голосували, 2 – були відсутні.
«Європейська солідарність» майже всім складом утрималася під час голосування (23 з 27), один депутат не голосував і 3 – відсутні. У «Батьківщині» 20 із 24 членів фракції теж утрималися, 4 – були відсутні. «Голос» майже всім складом виступив «проти» закону, одна особа була відсутня.
Нагадаємо, 3 вересня Верховна рада ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів. Закон набуде чинності 1 січня.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»