У Раді розповіли про першу справу проти нардепа-кнопкодава

Читать на русском
Перша справа проти народного депутата за неособисте голосування вже розглядається в суді. Остаточного вироку поки ще немає.

Перша справа проти народного депутата за неособисте голосування вже розглядається в суді. Остаточного вироку поки ще немає.

Про це заявив віцеспікер Верховної ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю Радіо Свобода.

За його словами поки відомо тільки про один випадок «кнопкодавства» після того, як Верховна рада в січні ввела кримінальну відповідальність за неособисті голосування.

«Я знаю, що один (випадок неособистого голосування, - ред.). Я знаю, що справа по цьому слухається. Остаточного вироку немає ще суду», - сказав Стефанчук.

Рік президентства: чи поборов Зеленський «кнопкодавство»За час президентства Володимир Зеленський ініціював низку заходів, що покращили дисципліну нардепів, вважає експерт.

За його словами, саме загроза кримінальної відповідальності утримує нардепів від «кнопкодавство».

«Нам не важливо, яким буде розмір кримінальної відповідальності, факт кримінальної відповідальності є підставою для позбавлення особи статусу народного депутата. Тому що, щоб інше зробити, нам потрібно вносити зміни до Конституції. А це, ви розумієте, дві сесії поспіль, тому що ми повинні пройти висновок КСУ. Тому ми пішли іншою формулою - наявність кримінальної справи, вирок суду є підставою для позбавлення народного депутата його мандата», - зазначив віцеспікер.

Нагадаємо, Рада ввела кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» прийнявши законопроект №2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України».

Зокрема, документом встановлюється кримінальна відповідальність за вчинення народним депутатом будь-яким способом голосування на засіданні Ради замість іншого депутата ВР (неособисте голосування).

Відзначимо, генпрокурор вперше відкрив справу за кнопкодавство.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: