Вищий антикорупційний суд визнав винними колишнього слідчого в особливо важливих справах прокуратури Київської області Олександра Павленка і адвоката Олексія Боженка у зловживанні впливом.
Таке рішення ухвалила колегія суддів ВАКС 24 липня, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію суду.
Так, суд приговорив ексслідчого Павленка до 4 років позбавлення волі, а адвоката Боженка – до 3 років. Також суд заборонив їм обіймати посади в судах, органах правопорядку і адвокатурі протягом 2 років. Обох визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до апеляційної палати ВАКС. Сам вирок набуде чинності протягом 30 днів, якщо його не оскаржать.
За матеріалами справи, у 2016 році Павленко і Боженок вимагали і отримали 50 тисяч за перекваліфікацію підозри Миколі Ільницькому. Останній хотів шахрайством отримати 30 тис. дол. у судді Голосіївського суду. Чоловік обіцяв за ці гроші позитивну рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів у конкурсі на обіймання посади судді місцевого суду, а також що Верховна рада проголосує за його призначення суддею безстроково. Ільницького затримали на місці, оскільки суддя попередньо звернувся до органів правопорядку. Пізніше, йому повідомили про підозру у шахрайстві.
Надалі, за версією слідства, слідчий Павленко запропонував Ільницькому змінити підозру з шахрайства на зловживання впливом. З такою кваліфікацією він міг отримати менший строк. Павленко нібито пообіцяв Ільницькому, що обвинувачення змінять, коли справу передадуть до суду, і прокурор укладе з ним угоду про визнання винуватості. Але підозрюваний не став ризикувати і звернувся до НАБУ.
Для передачі коштів слідчий залучив посередника-адвоката Олексія Боженка. У фабулі справи сказано, що Павленко діяв за попередньою змовою з групою осіб, із невстановленими слідством службовими особами прокуратури Київської області.
Нагадаємо, ВАКС приговорив до 7 років позбавлення волі одеського суддю Анатолія Целуха за одержання неправомірної вигоди. Також антикорупційний суд ухвалив вирок ексгендиректору Херсонської ТЕЦ.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»