Керівництво ОГП намагалося зірвати операцію НАБУ у справі Вовка – ЗМІ

Читать на русском
Українська преса оприлюднила аудіозаписи розмов нібито керівництва Офісу генпрокурора з прокурорами у справі плівок голови ОАСК.
Павло Вовк, Ірина Венедіктова і Євген Абловколаж: «Слово і діло»

Керівництво Офісу генерального прокурора нібито намагалося зірвати спецоперацію Національного антикорупційного бюро у справі голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка, суддів ОАСК та інших про створення злочинної організації з метою захоплення влади.

Відповідні аудіозаписи розмов між начальником одного з департаментів Офісу генпрокурора зі своїми підлеглими оприлюднило видання «Цензор.НЕТ».

ЗМІ стверджує, що отримало розмову начальника департаменту ОГП з нагляду за справами Державного бюро розслідувань зі своїми підлеглими двома прокурорами, які є процесуальними керівниками у справі ОАСК. Вказана особа намагається натиснути на прокурорів у справі ОАСК, вивідати всю інформацію про її стан, а також погрожує «ухваленням рішення стосовно цих прокурорів».

«Ви (прокурори ОГП – ред.) можете поїхати (на обшуки та вручення підозр Вовку та іншим – ред.), але завтра ухвалюватимемо рішення стосовно вас. От і все. Ти ж розумієш», – каже начальник департаменту ОГП, цитує «Цензор.НЕТ».

Як відомо, 4 серпня Печерський районний суд міста Києва зобов'язав генпрокурора Ірину Венедіктову забрати в НАБУ справу ОАСК.

Нещодавно «Слово і діло» з'ясувало, що керівництво Офісу генерального прокурора тиждень не підписує клопотання стосовно Вовка, Аблова та інших щодо їхнього відсторонення від здійснення правосуддя та надання дозволу на арешт.

Крім того, у НАБУ повідомили, що керівник та судді ОАСК ігнорують повістки на допит і тому вчергове їх викликали, пояснивши, що можуть оголосити підозрюваних у розшук та примусово доставити до бюро з дозволу Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес-кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК нібито використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їх розглядом та з наперед визначеним результатом.

Пізніше в Національному бюро оприлюднили частину матеріалів прослуховування кабінету Вовка. Журналіст «Слово і діло» розібрався, у чому саме підозрюють керівника ОАСК та інших фігурантів плівок.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: