Вищий антикорупційний суд зменшив з 4 до 2,5 млн грн розмір застави, визначеної колишньому директору з нових ядерних установок відокремленого підрозділу «Атомпроєктінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Ігорю Орлову. Його обвинувачують в одержання неправомірної вигоди від екснародного депутата Максима Микитася.
Таке рішення 30 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, антикорупційний суд застосував запобіжний захід до експосадовця підрозділу НАЕК «Енергоатом» у вигляді 10 млн грн застави. Пізніше заставу зменшили до 4 млн грн. Захисник Орлова просив зменшити розмір застави, оскільки йому необхідні гроші на лікування матері, стан здоров'я якої значно погіршився. Заставодавцем є чоловік сестри Орлова, а тому гроші будуть витрачені на лікування.
«Клопотання захисника про зміну запобіжного заходу – задовольнити частково. Запобіжний захід у виді застави у розмірі 4 000 000 грн змінити в частині суми застави, а саме зменшити обвинуваченому (Орлову – ред.) розмір застави, достатній для забезпечення виконання обвинуваченим обов'язків, передбачених КПК України, до розміру, що становить 2 500 000 грн», – ідеться в рішенні.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу Микитасю у наданні неправомірної вигоди. Також вони вручили підозру директору з нових ядерних установок відокремленого підрозділу «Атомпроєктінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Ігорю Орлову.
Слідство встановило, що у 2017 році Орлов, зловживаючи своїм службовим становищем, уклав із компанією, підконтрольною Микитасю, договір на 929 млн грн. Згідно з ним ця компанія мала збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища зросли до 1,36 млрд грн. Однак об'єкт й досі не введено в експлуатацію.
Натомість упродовж 2017-2019 років сім'я директора ВП «Атомпроєктінжиніринг» безоплатно одержала від ФК «Житло-капітал», очолюваної Єгором Смілим (ще один підозрюваний у справі), і також підконтрольної Микитасю, три квартири в новобудовах Києва загальною вартістю майже 4,42 млн грн, що, за версією слідства, є неправомірною вигодою.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»