Артем Ситник залишається директором Національного антикорупційного бюро України. Відомство працює в штатному режимі.
Про це сказано в заяві пресслужби НАБУ в понеділок, 31 серпня.
Як відзначили в Бюро, факт визнання неконституційним указу п'ятого президента Петра Порошенка про призначення Артема Ситника головою НАБУ «не припиняє повноважень директора НАБУ або будь-якої іншої особи, яка призначає глава держави, і не означає автоматичного її звільнення».
«Поки Верховна рада не прийме відповідних змін до законодавства, Артем Ситник має за законом виконувати свої повноваження на посаді Директора НАБУ. Тому поки організація працює в штатному режимі», - заявили в НАБУ.
При цьому в бюро відзначають, що таке рішення КСУ ставить під загрозу можливість призначення нового директора Національного бюро.
«Щоб усунути цей ризик, потрібно врегулювати питання в законодавчому полі, з обов'язковим збереженням гарантій незалежності інституту, ключовим елементом якої є особлива процедура призначення і зняття директора з посади. Національне бюро готове приєднатися до приведення законодавства у відповідність з Основним Законом», - додали в НАБУ.
У відомстві нагадали, що відповідно до ст.5 закону «Про Національне антикорупційне бюро України» повноваження директора НАБУ припиняються у зв'язку із закінченням терміну повноважень або смертю. Його не можна звільнити, а указ президента про призначення не може бути скасований.
«Немає правових підстав і для того, щоб визначати тимчасово виконуючого повноваження директора, адже сам директор Національного бюро не перебуває ні на лікарняному, ні у відпустці і не був відсутній на робочому місці з інших законних підстав», - резюмували в НАБУ.
Нагадаємо, 28 серпня КСУ визнав незаконним призначення Ситника головою НАБУ.
На рішення КСУ відреагували в НАБУ, а також в Офісі президента.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»