В Україні збільшується кількість шпиталізованих із коронавірусом, і влада не виключає повернення до жорсткого карантину. Економіст, аналітик Борис Кушнірук у коментарі «Слово і діло» розповів, що адаптивний карантин повинен включати зонування з тією метою, щоб влада направляла ресурси у проблемні міста.
«Зони можуть бути, але вони повинні виокремлюватися для того, щоб влада розуміла, куди треба направляти ресурси і фінанси для того, щоб вирішити ситуацію. А лише обмежувальні заходи, які реалізовує Кабмін, значною мірою, превентивні і вони вбивають економіку. Тому, з цієї точки зору, немає ані економічної логіки, а ні логіки лікування», - сказав Кушнірук.
Експерт додав, що карантинні обмеження мають стосуватися тих подій чи тієї діяльності, яка призводить до поширення коронавірусу, як ото обмеження скупчення людей, носіння масок у публічних місцях тощо.
«Єдина можливість оцінити адекватно ситуацію – це тестувати. По-друге, запроваджувати обмежувальні заходи, що стосуються саме поширення коронавірусу. Ті заходи, що паралізують економіку не мають нічого спільного із боротьбою із коронавірусом. Я боюсь, що ситуація не вирішиться допоки не з’явиться колективний імунітет», - додав він.
Нагадаємо, за даними МОЗ, в Україні зафіксовано 121 215 випадків коронавірусної хвороби, з них 2557 - летальні.
Раніше головний санлікар Віктор Ляшко розповів, коли в Україні з'явиться перша вакцина від коронавірусу.
Також ми писали про те, що МОЗ планує перевірити лікарні, в яких лікуються хворі на COVID-19.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»