Кабінет міністрів ухвалив рішення посилити карантин від 8 січня, тому українцям пощастило – ми зможемо спокійно закупитися подарунками і насолодитися святковою атмосферою в містах. Але все з деякими обмеженнями: через коронавірус цьогоріч не буде ані масштабних ярмарків, ані концертів, ані масових гулянь новорічної ночі. «Слово і діло» пропонує подивитися, як святкуватимуть Новий рік і Різдво в містах України.
У Києві встановлять три ялинки – на Софійській площі, на Контрактовій площі та біля Арки дружби народів. Головна ялинка цього року штучна, заввишки 31 метр. Дерево прикрасять 10 метрами гірлянд і 1,5 тисячами іграшок (білочки, шишки, жолуді, птахи тощо). Спочатку на верхівку почепили величезного казкового капелюха, але через нього розгорілася неабияка суперечка, й організатори вирішили замінити капелюх на традиційну для українців зірку.
Також проєкт Folk Ukraine підготував три святкові локації, які працюватимуть від 19 грудня до середини січня. На Софійській площі буде тематика «Казковий ліс» (тому ялинка встановлена на пні і на ній був ельфійський капелюх). Крім ялинки на площі будуть будиночки з сувенірами, гарячими напоями та дитяча карусель. Біля Арки дружби народів облаштують ковзанку, на Контрактовій площі – ковзанку, гірки, будиночки із сувенірами. Однак через пандемію довелося пожертвувати фудкортами і святковими концертами.
Невеличку святкову локацію готують біля Офісу президента. На Банковій поставили ялинку, ковзанку і карусель.
У Львові ялинку встановлять перед Оперним театром, але від масштабних святкувань місцева влада відмовилася. Буде кілька невеликих святкових локацій, традиційний різдвяний ярмарок – під питанням.
Головною ялинкою в Одесі можна буде помилуватися на вулиці Дерибасівській, також там організують святкування Дня святого Миколая. На Приморському бульварі працюватиме новорічна карусель і паровозик. Але, за словами влади, велика частина заходів буде в онлайн-форматі: трансляція концерту і привітання мера. Крім того, в кожному районі міста організують святковий феєрверк.
В Івано-Франківську 18 грудня запалять головну ялинку. Також до кінця тижня біля ратуші запрацює ковзанка. Новорічної ночі замість концерту транслюватимуть святкову програму на великому екрані.
У Тернополі на Театральному майдані головна ялинка засяє вогнями у п'ятницю. Крім того, в місті працюватиме «Файне зимове містечко», де облаштують ковзанку й атракціони. Але це за умови, що не буде зростання кількості хворих на коронавірус.
У Харкові встановили ялинку на площі Свободи, там же до кінця березня працюватиме ковзанка. З 19 грудня по 17 січня в місті буде ярмарок, але саме в новорічну ніч ‒ жодних масштабних святкувань.
У Полтаві, Чернівцях, Дніпрі, Кропивницькому, Житомирі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах, Ужгороді та Запоріжжі встановлять новорічні ялинки, але масових заходів біля неї не буде.
Але це ще не найсумніший варіант розвитку подій: в двох містах – у Вінниці та Рівному – вирішили не встановлювати головної ялинки. «Цьогоріч головної вінницької ялинки в Центральному парку ім. Леонтовича не буде, а святкові заходи перенесені в онлайн-формат. Але ми збережемо традицію святкової ілюмінації на магістральних вулицях, прикрасимо центр міста. І обов'язково встановимо на Майдані Незалежності вертеп, як ми це робили в минулі роки», – повідомив мер Вінниці Сергій Моргунов. У Рівному вирішили прикрасити новорічними іграшками ялинки, що ростуть на Майдані Незалежності.
Нагадаємо, в січні 2021 року українці відпочиватимуть 12 днів.
При цьому Міністерство охорони здоров'я рекомендує українцям утриматися від поїздок на новорічні свята й канікули.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»