Україною від початку року прокотилася хвиля мітингів: з 1 січня зросли тарифи на воду, газ, опалення та електрику. Щоб погасити обурення українців, Кабмін 18 січня вирішив знизити ціну на газ до 6,99 грн за кубометр, однак тариф діятиме максимум до 31 березня. І, схоже, такий напівзахід населення не задовольнив. «Слово і діло» склало мапу тарифних протестів в Україні.
У Києві проти зростання комунальних тарифів протестували 15 січня. Мітинг під гаслом «Стоп тарифний геноцид» був не дуже численний і розташувався поряд із підприємцями, які виступають проти впровадження касових апаратів.
Учасники акції закликали президента, прем'єр-міністра, керівництво НКРЕКП і «Нафтогазу» ініціювати реальне зниження ціни на газ і його розподіл. Також вимагали відкликати законопроєкт №3613 про вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати ЖКП.
У кількох областях в ході тарифних протестів люди перекривали дороги. 18 січня в Полтаві кілька десятків людей блокували трасу Київ – Харків. Мітингувальники вимагали зниження цін на газ і назвали рішення Кабміну «подачкою». Раніше, 4 січня, цю ж трасу перекрили близько 30 осіб біля села Засулля Полтавської області.
15 січня в Харківської області близько 70 місцевих жителів на 40 хвилин перекрили траси Сімферополь – Харків і Київ – Харків – Довжанський. Загалом у цій акції протесту взяли участь майже 600 осіб.
У Житомирі 13 січня мітингувальники перекрили дорогу на Київ. Люди вимагали, щоб місцева рада провела позачергову сесію і підготувала звернення до центральної влади з вимогою знизити тарифи на газ і електрику. Дороги блокували також під час тарифних протестів в Сумах, Кривому Розі, Борисполі, під Івано-Франківськом.
Водночас деякі акції протесту в регіонах вважають за краще проводити під держустановами. 15 січня в Житомирі мітинг розпочався біля «Житомиргазу» і «Житомиргаззбуту», потім перемістився до «Житомиробленерго». Згодом учасники акції зайшли в будівлю обласної ради та обладміністрації. Однак у поліції наголосили, що штурму, про який писали деякі ЗМІ, не було.
У Миколаєві 15 січня мітинг проти підвищення тарифів відбувся біля будівлі мерії і облради. Місцеві жителі вимагали: скасувати підвищення тарифу на розподіл газу, повернути пільги на електроенергію, ліквідувати НКРЕКП, передати функцію регулювання тарифів від Кабміну Раді.
Вчора, 18 січня, близько 50 осіб у Львові пікетували будівлю обладміністрації. Вони також вимагали знизити комунальні тарифи і передати газові та електромережі в комунальну власність. Рішення Кабміну про тимчасове зниження ціни на газ протестувальники назвали спекуляцією.
Загалом, найбільш активно протестували проти підвищення цін на комунальні послуги в Харківській області, в Полтаві і в Чернівецькій області.
Раніше ми писали, які рішення політичні сили пропонували щодо тарифів.
Нагадаємо, «Слово і діло» розбиралося, наскільки реально реалізувати план Кабміну щодо зниження тарифів, кому він вигідний і що буде далі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»