Посли країн G представили дорожню карту судової та антикорупційної реформи в Україні. Пропозиції також стосуються змін у роботі КСУ.
Про це йдеться в Twitter-акаунті групи підтримки послів країн G7.
В кінці минулого року Україна попросила ради щодо кроків для зміцнення антикорупційних інституцій і реформування судової влади. Українська сторона направляла прохання у зв'язку з конституційною кризою.
«Ми з радістю надали ці поради українським партнерам, а зараз ділимося ними з широкою громадськістю. G7 давно підтримує реформи України у цих сферах практично, матеріально і політично і залишається відданою подальшій підтримці України в їх реалізації», - відзначили посли G7.
У цій дорожній карті України рекомендують тимчасово збільшити кворум для схвалення рішень КСУ, відкласти процедуру добору суддів Конституційного суду до введення нових правил, забезпечити суттєву роль міжнародних експертів при перевірці кандидатів, а також посилити етичні вимоги до суддів КСУ.
Що стосується стратегії судової реформи, то до лютого 2021 пропонується розробити й схвалити комплексний документ, який відповідає міжнародним і європейським стандартам.
Також пропонується ліквідувати колізію з Верховним судом, об'єднавши його з раніше реформованою структурою. І переглянути його структуру для об'єднання чотирьох окремих касаційних судів і Палати у єдиний Верховний суд зі спеціалізованими палатами.
Крім того, G7 пропонує зміцнити підзвітність суддів шляхом посилення дисциплінарної відповідальності, схвалення чітких правил, стандартів і процедур розслідування і розгляду скарг на їхню поведінку.
Раніше повідомлялося, що Британія очолила групу послів G7 щодо підтримки України.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»