П'ять років війни з Росією на сході України сумарно обійшлися економікам Донецької та Луганської областей у більш ніж 50 млрд доларів, і це тільки за 2014-2018 роки. Зазначена цифра становить 10% валового продукту України за ці п'ять років.
Про це свідчать дані в дослідженні Центру економічної стратегії.
У дослідженні наводиться ряд негативних факторів, які спровокували економічні втрати для України:
- втрата через окупацію і війну територій, людей і активів;
- розрив ланцюжків вартості;
- міграція населення.
Підсумкова недовироблена додана вартість регіону за результатами впливу цих факторів склала понад 50 млрд доларів (1,2 трлн грн) тільки за 2014-2018 роки. При цьому третина - близько 13,5 млрд доларів - припадає на 2018 рік. Загалом, це близько 10% від сумарного ВВП України за зазначені роки.
«Справжні втрати набагато вищі, адже в цій оцінці не враховані втрати активів, які були зруйновані або зараз знаходяться на непідконтрольній Україні території, а також вплив економічної кризи, викликаної військовою агресією РФ» - сказано в дослідженні.
Згідно з порівнянням середнього регіонального продукту в мирних регіонах України та окремо - в Донецькій і Луганській областях в доларовому вимірі, ЦЕС отримав результат, згідно з яким без війни регіональний продукт цих двох областей разом у 2018 році склав би 595 млрд грн, а не 227 млрд грн.
«Тобто втрати становили близько 367 млрд грн, або 13,5 млрд доларів», - резюмували в ЦЕС.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 19 лютого на засіданні РНБО доручив повернутися і доопрацювати п'ять сценаріїв щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, які були напрацьовані ще в грудні 2019 року.
У листопаді 2019 року РНБО підготувала п'ять сценаріїв реінтеграції Донбасу. На засіданні в грудні Рада нацбезпеки затвердила один з них як основний.
Зазначимо, Володимир Зеленський ще бувши кандидатом у президенти (19 квітня 2019 року) пообіцяв, що зробить все, щоб закінчити війну на Донбасі.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»