Питання вступу України до НАТО більше не обговорюється – Келлог

Читать на русском
У США заявили що, вступ до НАТО для України є недосяжною метою, а питання приєднання країни до альянсу вже не обговорюється.
Фото: Imago

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що Україна не стане частиною НАТО, а розмови з цього приводу знято з порядку денного.

Про це Келлог заявив в інтерв’ю Fox News.

Який шлях до членства в НАТО Україна пройшла після подання заявки на прискорений вступУкраїна чекає на запрошення до НАТО на саміті у Вашингтоні. Який шлях до членства було пройдено після подачі заявки на прискорений вступ – на інфографіці.

Згідно з його словами, Вашингтон нібито говорив про це Києву ще з 2008 року.

«Дозвольте мені навести вам один приклад. Приклад того, що ми були дуже чіткі. НАТО не обговорюється. Ви не будете частиною НАТО. Це не є чимось новим. Ми говоримо про це з лютого 2008 року, коли посол Бернс сказав Кондолізі Райс, що це занадто далеко. Я писав про це в 2013», – сказав спецпредставник президента Дональда Трампа.

Водночас, Келлог наголосив, що для України є «обхідні шляхи».

«Є обхідні шляхи, які ви можете зробити, і обхідні шляхи, над якими ви можете працювати. Тож ви не хочете починати з проблеми, викидати її назовні, і не бачити для неї рішення, а ми його маємо. І це охоплює все, про що ми говоримо, і наступного тижня в Лондоні ми повинні отримати досить хороші результати, принаймні, я в це вірю», – заявив він.

Як відомо, нещодавно генсек НАТО Марк Рютте заявив, що вступ України до Північноатлантичного Альянсу залишається незворотним, але не буде елементом потенційної мирної угоди з росією.

Нагадаємо, майбутній канцлер Німеччини та голова ХДС Фрідріх Мерц заявив, що підтримує європейську та євроатлантичну перспективу України, однак її вступ до Європейського Союзу та НАТО можливий лише після встановлення миру.

А раніше прем'єрка Італії Джорджа Мелоні запропонувала поширити дію статті 5 Північноатлантичного договору на Україну як гарантію безпеки без надання повноправного членства в НАТО.

Окрім цього, стало відомо, що США розглядають можливість визнання контролю росії над Кримом у межах потенційної мирної угоди з Україною.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: