Відсторонення посадовця порту «Південний»: САП програла апеляцію

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула і відмовила у задоволенні скарги прокурора САП на відмову суду відсторонити підозрюваного від посади.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд не відсторонив від посади уповноваженої особи із закупівель державного підприємства «Морський торговельний порт «Південний» Олега Трайдакала, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у завданні понад 47 млн грн збитків держпідприємству.

Таке рішення 12 березня ухвалив слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційну скаргу прокурора САП – залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду – залишити без змін», – йдеться в рішенні.

Як відомо, ВАКС не відсторонив Трайдакала від посади. Тому САП оскаржила це рішення. У причинах своєї відмови судді АП ВАКС вказали, що Трайдакало обіймає посаду, яка не відноситься до тих, що в силу наданих владних чи інших службових повноважень дають можливість протиправно впливати на перебіг досудового розслідування. До того ж, його підозрюють у вчиненні злочину на посаді, яку він наразі не обіймає.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру першому заступнику керівника порту «Південний» Роману Інде та ще десятьом особам у завданні держпідприємству понад 47 млн грн збитків. Слідство встановило, що Інде разом із колишнім заступником директора цього ж держпідприємства Олегом Трайдакалом та керівником приватної компанії Жеребцовим впродовж 2017-2018 років організували схему, через яку держпідприємство незаконно переплатило 47,5 млн грн при закупівлі товарів.

Посадовці діяли у змові та залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб, що дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі – від формування потреби у закупівлі і складання тендерної документації до контролю за конкурентним середовищем, – аби у підсумку забезпечити перемогу в торгах компаніям, підконтрольним організаторам схеми. Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів.

Як відомо, 29 жовтня ВАКС заарештував Інде із заставою в 21 млн грн. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін. Пізніше суд продовжив його арешт до 22 лютого, але зменшив заставу з 21 до 7,35 млн грн. Після чого за підозрюваного внесли заставу і він вийшов з СІЗО.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: