Міністр юстиції Денис Малюська розповів, як визначили чотири критерії, за якими людину можна назвати олігархом.
Як він повідомив в інтерв'ю «Новому времени», при розробці законопроекту керувалися класичним прийнятим в суспільстві визначенням олігарха.
«Це людина, яка впливає на політику завдяки своїм значним матеріальним статкам. А це відбувається через вплив на політиків і медіа. Тобто ми не відійшли далеко від класичних визначень олігархів», – пояснив Малюська.
Згідно із законопроєктом, олігархом вважається фізична особа, яка відповідає щонайменше трьом з таких критеріїв:
бере участь у політичному житті;
має значний вплив на ЗМІ;
є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, в день набуття законом чинності є суб'єктом природних монополій або займає домінуюче становище на загальнодержавному товарному ринку та протягом року підтримує або посилює це становище;
підтверджена вартість активів особи (і осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує 1 млн прожиткових мінімумів (2,27 млрд грн).
«Вимоги участі в політичному житті чітко окреслені: це має бути посадова особа, політична посада, або це має бути пов’язана особа. Відповідно, ми не формулювали закон так, щоб описати під конкретного олігарха. Ідея була в тому, щоб взяти дефініцію олігарха, прописати її і, власне, потім визначатися, хто під неї потрапить», – пояснює Малюська.
Однак виникає питання, як влада збирається доводити, що людина підпадає під ці критерії.
«Насправді нескладно переконатися, хто є власниками того чи іншого телеканалу. Зокрема, національних телеканалів», – стверджує міністр.
За його словами, вимоги закону зобов’язують телеканали публікувати інформацію про структуру власності і хто є їхніми бенефіціарами.
«Якщо не вказати бенефіціарів, їх приховувати і переписувати — це створює величезні юридичні ризики втрати ліцензії. Тому телекомпанії зробили правильний крок і виклали всю інформацію онлайн», – наголосив Малюська.
Нагадаємо, 2 червня Зеленський вніс на розгляд Ради законопроєкт про деолігархізацію. Ключова роль у боротьбі з олігархами відводиться підконтрольній президенту РНБО.
У «Слузі народу» додали, що ще буде щонайменше 7 законопроєктів щодо олігархів.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»