Вищий антикорупційний суд продовжив до 10 липня строк дії обов'язків двох обвинувачених у справі про надання 5 млн доларів неправомірної вигоди керівництву Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах колишнього міністра екології Миколи Злочевського.
Таке рішення 8 червня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Судді продовжили до 10 липня дію таких обов'язків колишнього першого заступника начальника Державної податкової служби Києва Миколи Ільяшенка: прибувати за першим викликом; не відлучатися за межі України без дозволу суду; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, а також утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених в обвинувальному акті. Водночас судді зменшили розмір його застави з 36,04 млн грн до 33,04 млн грн.
Крім того, судді продовжили до 10 липня дію обов'язків колишнього менеджера Burisma Group Андрія Кічі, а саме: не відлучатися за межі України без дозволу суду; повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи, а також утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених в обвинувальному акті. Йому теж зменшили розмір застави: з 34,36 млн грн до 31,36 млн грн.
Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру в організації надання $5 млн неправомірної вигоди їхнім керівникам за закриття справи про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком, де підозрюваним є й ексміністр екології. Пізніше його оголосили в розшук. Після цього Злочевського заочно взяли під варту.
До цього НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабаря Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, Андрій Кіча, Олена Мазурова та Микола Ільяшенко намагалися підкупити керівників антикорупційних органів, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів. Наразі справа щодо трьох фігурантів розглядається в антикорупційному суді.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»