Основна мета створення Конгресу місцевих і регіональних влад – максимальне прискорення комунікації між місцевою та державною владою.
Про це заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко розповів РБК-Україна.
За його словами, є безліч питань, які регіонам потрібно вирішувати з «центром».
«Усі пропозиції або проблеми, з якими представники регіонів звертаються до Конгресу, вирішуватимуться через рішення президента, уряду або парламенту» , – пояснив Тимошенко.
В ОПУ сподіваються, що створення Конгресу стане одним зі способів прокладання «дружби» між владами.
Представники самоврядування вважають це правильним кроком, якщо він матиме реальну вагу і не стане інструментом для зведення рахунків з опонентами.
Одне з джерел в місцевому самоврядуванні стверджує, що ідея про створення нового органу належить керівнику ОП Андрію Єрмаку.
«Конгрес місцевих і регіональних влад дає можливість залучити їх до обговорення ключових проблем», – зазначив Єрмак.
За його словами, на засіданнях палат Конгресу вже обговорюються конкретні завдання: модернізація комунальної інфраструктури, спрощення процедур у будівництві та оновлення інструментів стимулювання інвестицій, зокрема, технопарків.
Конгрес – це консультативно-дорадчий орган за Конституцією, який пропонує президенту для широкого обговорення певні рішення з місцевого рівня.
Як пояснили в Асоціації міст України, у Конгресі вони представляють інтереси великих, середніх, малих міст, сіл і селищ – як своєрідна профспілка.
Раніше Тимошенко розповів, хто увійде до складу Конгресу та коли він запрацює.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»