Адміністрація Байдена має намір домовитися з Тегераном про повернення до ядерної угоди за наступні шість тижнів, які лишилися до інавгурації нового президента Ірану та формування уряду.
Про це повідомляє Axios.
«Якщо у нас не буде домовленості до формування нового уряду, я думаю, постануть серйозні питання про те, наскільки це буде досяжним потім», – йдеться в повідомленні.
Аналітики та американські дипломати, які беруть участь у переговорах з Іраном, вказують, що було б простіше домовитися з чинним керівництвом Ірану на чолі з президентом Хассаном Рухані. Вважається, що фаворит президентських перегонів консерватор Ебрагім Раїсі відрізняється більш жорсткими й прямолінійними підходами, а це може ускладнити й так непростий діалог.
Зазначають, що США й Іран вже провели шість раундів переговорів у Відні щодо повернення до Спільного всеосяжного плану дій.
Нагадаємо, у 2015 році між Іраном, США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною було укладено угоду, за якою Тегеран повинен обмежити ядерну програму в обмін на скасування західних санкцій. З початку інспекцій в січні 2016 року, ніяких порушень цього Договору з боку Тегерана виявлено не було.
Однак, у травні 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив про односторонній вихід з цієї Угоди та звинуватив Тегеран у спробах створити ядерну зброю. Надалі США наклали на Іран нові економічні санкції та оголосили про штрафні санкції для тих, хто буде здійснювати будь-які операції з країною.
У відповідь на це, Тегеран повідомив Китаю, Франції, Німеччини, Росії та Великобританії про намір відмовитися від дотримання деяких умов ядерної угоди.
9 лютого 2021 року в адміністрації Байдена озвучили умови, за яких США піде на відновлення ядерної угоди.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»