Офіс Генпрокурора та Міністерство закордонних справ скоординують зусилля щодо повернення з-за кордону активів, які належать Україні та були незаконно привласнені колишніми високопосадовцями і пов’язаними з ними фізичними та юридичними особами.
Про це домовлено на зустрічі міністра закордонних справ Дмитра Кулеби і Генпрокурора Ірини Венедіктової, як повідомляє пресслужба ОГП.
«Наразі в іноземних юрисдикціях заблоковані понад 360 мільйонів доларів, виявлені під час розслідування кримінальних проваджень лише щодо двох колишніх високопосадовців та одного бізнесмена-ексдепутата. Українські активи виявлені у США, Латвії, Литві, Ліхтенштейні, Швейцарії, Антигуа і Барбуді тощо. Всюди в цих коштів різний статус, але завдання в нас одне – повернути їх у державу», – сказала Венедіктова.
Згідно з її словами, задля активізації цих процесів необхідно задіяти всі зусилля, зокрема міжнародне правове співробітництво у кримінальних провадженнях, пов’язаних з корупцією та відмиванням коштів, а також дипломатичний діалог.
Своєю чергою Кулеба зазначив, що корупціонери не лише обкрадали державну скарбницю, а й активно ховали привласнені активи за кордоном, тож без допомоги МЗС у їх пошуку прокуратурі не обійтися.
«Ми домовилися з Офісом Генпрокурора докласти додаткових зусиль задля пошуку та виявлення за кордоном незаконно привласнених активів і про переговори з іноземними державами щодо способів їх повернення», – заявив Кулеба.
Нагадаємо, що очільниця Офісу генпрокурора затвердила інструкцію, якою розширює свій вплив на прокурорів антикорупційної прокуратури через службові розслідування.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»