Кулеба Дмитро Іванович
- Міністр закордонних справ України
Досьє
Народився в в Сумах.
2003 р. – аташе Служби головного юридичного радника Міністерства закордонних справ України.
2004 – 2005 рр. — аспірант кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
2005 р. – третій секретар управління юридичного забезпечення МЗС України.
2005 – 2009 рр. – третій, другий секретар постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні (з питань ОБСЄ).
2010 – 2012 рр. – перший секретар, радник, начальник відділу департаменту секретаріату міністра закордонних справ України.
2013 р. – радник віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка з гуманітарних питань. Очолює Фонд культурної дипломатії UART.
2014 – 2016 рр. – посол з особливих доручень з питань стратегічних комунікацій МЗС України.
9 квітня 2016 року – призначений Постійним представником України в Раді Європи.
29.08.2019 - 04.03.2020 гг. – Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
З 4 березня 2020 року - Міністр закордонних справ України.
Освіта
Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка, 2003 р., міжнародне право. Кандидат юридичних наук.
Новини
Графік навчання українських льотчиків на винищувачах F-16 змістився, через що, ймовірно, буде зміщено і дату передачі Україні винищувачів. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Для того, щоб росія програла у війні, міжнародним союзникам слід, зокрема, надавати Україні всю необхідну зброю та посилювати санкції проти держави-агресора
Кулеба заявив, що деяку техніку Україна отримує вже зараз, зокрема, БМП Bradley. При цьому передача іншої техніки перебуває в процесі.
Глава МЗС зазначив, що зараз ведеться робота над запрошенням на Саміт миру країн, які виражають нейтралітет у питанні війни росії проти України.
Кулеба провів першу зустріч із новопризначеним очільником МЗС Туреччини Хаканом Фіданом у Лондоні на полях конференції з питань відновлення України.
Кулеба припустив, що у Москві незабаром можуть заявити про виконання інших так званих завдань, які поставив російський диктатор путін.
Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі український дипломат наголосив на важливості зробити крок до членства України.
Росія влаштувала найбільший за кілька тижнів ракетний обстріл Києва якраз під час візиту африканських лідерів. Так вона показала, що хоче війни, а не миру.
Парламент європейської країни ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що допомога від 12 країн вже знаходиться в Україні, на даний момент очікуються поставки ще від семи держав.
Глава зовнішньополітичного відомства закликав міжнародних лідерів приїхати до Києва, щоб розслідувати, скільки за ніч прилетіло шахедів та ракет.
Україна працює з ООН та Червоним Хрестом, щоб вони розгорнули місії на постраждалих від затоплення територіях.
Україна не просить якісь країни вводити війська на свою територію, сказав Кулеба. Україні потрібна зброя.
Поправку підтримали 22 депутати, при цьому 17 членів Сенату виступили проти, ще четверо – утрималися.
Сейм Латвії затвердив проєкт рішення про підтримку України на саміті НАТО у Вільнюсі. Він закликає Альянс ухвалити рішення щодо запрошення Києва.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до 31 очільника зовнішньополітичних відомств країн НАТО напередодні їхньої неформальної зустрічі в Осло.
Міністерство закордонних справ відкриє посольства України у двох країнах Африки – Мозамбіку та Руанді. Про це повідомив глава зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулєба.
Україна готова обговорювати мирні формули та ініціативи інших держав за умови, якщо вони не містять територіальних поступок росії та не ведуть до замороження конфлікту.
Гватемала стає ключовим союзником України у Центральній Америці. Також країна допомагає наші державі вийти в регіон Карибського басейну.
За словами Кулеби, заявки подавали як діючі та колишні дипломати, так і студенти. Сумарно міністерство отримало понад 1000 звернень від претендентів.