Україні потрібен газовий транзитний контракт мінімум на 10 років – депутат

Читать на русском
Зараз єдиний шлях зупинити добудову газопроводу - робота через США. Або отримати від Росії контракт на транзит газу з чіткими термінами та обсягами
Олексій ГончаренкоДумська

Україна в обмін на «Північний потік-2» повинна отримати від Росії газовий контракт на транзит газу мінімум на десять років. Інакше для України настануть важкі часи.

Про це заявив народний депутат від фракції «Євросолідарність» Олексій Гончаренко в ефірі телеканалу «Україна 24».

За його словами, ПП-2 суперечить інтересам і безпеці України. Однак зараз єдиний шлях зупинити добудову газопроводу - робота через США. Або отримати від Росії контракт на транзит газу з чіткими термінами та обсягами.

«Північний потік-2»: про що домовилися США та Німеччина і що про це думають в УкраїніЯкі гарантії США і Німеччина дають Україні в зв'язку із завершенням будівництва Північного потоку-2, і що про це думають в Україні та Росії.

«Нам потрібно не допустити, щоб цей проєкт запрацював. А якщо він запрацює, що найімовірніше трапиться, то завдання України — отримати хоча б 10-річний контракт для нашої газотранспортної системи з обсягом хоча б 40 млрд кубометрів на рік. Це в інтересах абсолютно всіх, щоб був запасний варіант, і в разі неполадок можна було переключити. Наша ГТС стає в цьому випадку запасним варіантом, але це краще, ніж нічого. Найгірший варіант - це якщо ми не отримаємо ніяких гарантій після 2024 року. Якщо це трапиться, то це буде повною поразкою України як держави» - сказав нардеп.

Нагадаємо, 23 серпня в Києві міністри енергетики України, США та Німеччини обговорили загрози для енергетичної безпеки України та Європи від реалізації проєкту будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Як відомо, газопровід «Північний потік-2» добудують у серпні. Раніше США і Німеччина офіційно домовилися, що проєкт буде завершено, але прийняли декларацію для України.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: