Верховна рада ухвалила в другому читанні президентський закон про запобіганню загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). Щоб вважатися олігархом, людина повинна відповідати щонайменше трьом з чотирьох критеріїв: брати участь у політичному житті, мати значний вплив на ЗМІ, бути бенефіціаром або контролювати природну монополію чи бізнес, що займає монопольне становище на одному з ринків, мати у власності активи на 1 млн прожиткових мінімумів. Як народні депутати голосували за закон – на інфографіці.
Антиолігархічний закон підтримали 279 нардепів, 54 голосували «проти», 27 – утрималися, 19 – не голосували.
Фракція «Слуга народу» дала 229 голосів за закон Володимира Зеленського. Також один депутат виступила «проти» (Людмила Буймістер), 4 – не голосували, 10 – були відсутні.
З голосами допомогли також групи «За майбутнє» та «Довіра» – 18 і 15 голосів «за» відповідно. Закон підтримали 6 позафракційних депутатів, 5 голосували «проти», один – утримався, 8 – були відсутні.
Ще 11 голосів було від фракції «Голос», 5 депутатів були «проти», один – утримався, один – не голосував і 2 – відсутні.
В «Опозиційній платформі – За життя» 20 депутатів голосували «проти», один – утримався, 9 – не голосували і 14 – були відсутні.
Майже вся фракція «Європейська солідарність» голосувала «проти». У «Батьківщині» майже всі депутати утрималися.
Як за законопроєкт голосували в першому читанні, можна подивитися на інфографіці.
Нагадаємо, докладніше про те, як Володимир Зеленський пропонує боротися з олігархією і що про це думають експерти, можна прочитати в нашому матеріалі.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»