Російський газопровід «Північний потік-2» не запрацює раніше березня 2022 року, оскільки Німеччина і Європейська комісія затягнуть з його сертифікацією. Тому якщо Росія має запаси газу для транспортування через ПП-2, вона зобов'язана збільшити поставки в Європу за вже існуючими маршрутами.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на старшого радника Державного департаменту США Амоса Хохштейна.
«Ви не можете мати й те й інше» - сказав він, маючи на увазі бажання РФ транзитувати газ саме через ПП-2. Хохштейн додав, що зараз така позиція Росії виглядає саме, як використання газу президентом Росії Володимиром Путіним у якості політичної зброї.
«Якщо у Росії дійсно є газ для поставок, а вона вважає за краще не робити цього, і це відбудеться тільки в тому випадку, якщо Європа погодиться з іншими вимогами, які абсолютно не пов'язані» - сказав він.
При цьому, додав Хохштейн, США не змінили свого негативного ставлення до ПП-2. Однак Вашингтон перейшов від спроб протидії будівництву і запуску ПП-2 до нівелювання негативних наслідків, які принесе введення газопроводу в експлуатацію.
Раніше повідомлялося про те, що процес сертифікації російського газопроводу «Північний потік-2» може розтягнутися мінімум на кілька місяців, оскільки крім рішення Німеччини необхідно ще й рішення Європейської комісії.
Також нагадаємо, Україна подала заявку на участь у сертифікації оператора енергетичного проєкту «Північний потік-2» Nord Stream 2 AG. При цьому, НАК «Нафтогаз України» вже подала заперечення до німецького регулятора з цього приводу.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»