Після того, як колишній спікер Верховної ради Дмитро Разумков створив своє міжфракційне депутатське об'єднання, інтерес до цієї форми парламентської співпраці зріс. МФО не має таких прав як у фракції чи депутатської групи, об'єднатися можуть нардепи з різних політичних сил довкола однієї мети чи проблеми. «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки в Раді є міжфракційних об'єднань і які з них є найбільш і найменш численними.
У IX скликанні на даний момент існує 122 міжфракційні об'єднання: 55 створили у 2019 році, 35 – у 2020 році, 32 – цьогоріч.
Зазначимо, що депутат може перебувати одразу в кількох МФО.
Найчисленнішим є міжфракційне об'єднання «За конституційну реформу та ефективну владу» – до нього входять 264 депутати. Дещо відстає об'єднання «Цінності, гідність, сім'я» – 259 членів.
Понад 200 депутатів також в об'єднаннях Invest in Ukraine, «За велике будівництво» та Intermarium. У МФО «Кримська платформа» входять 42 народних депутати, а до «Збережи ФОП» – 38.
В об'єднання «За рідну Сумщину» та «Турбаза» входять лише по 10 нардепів. По 9 учасників в об'єднаннях «Кіровоградщина», «Вінниччина», «Буковина», «За розвиток реформи місцевого самоврядування та децентралізацію влади», «Гідрономіка», «За ратифікацію Римського статуту». До МФО «Житомирщина» увійшли 8 осіб.
Найменш численними є об'єднання «Чернігівщина» та «За Рівненщину» – лише по три депутати.
Нагадаємо, «Слово і діло» писало, до яких ще міжфракційних об'єднань входять депутати з МФО Дмитра Разумкова.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»