Наприкінці року група «Рейтинг» опублікувала результати соцопитування, згідно з яким президент Володимир Зеленський очолює не лише рейтинг довіри до політиків (38%), а й рейтинг недовіри – йому не довіряє 61% громадян. «Слово і діло» вирішило подивитись, як в інших країнах сприймають владу: на інфографіці – який рівень недовіри до лідерів держав було зафіксовано наприкінці 2021-го.
Якщо судити з останніх соціологічних опитувань, не лише українці критично ставляться до влади – це нормальна ситуація для західних країн.
Наприклад, прем'єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону станом на грудень не довіряли 66% громадян, а президенту Молдови Маї Санду – 60%.
Рівень недовіри громадян до президента Франції Еммануеля Макрона становить 58%. Джо Байдену, який майже рік перебуває на посаді президента США, не довіряє 51% американців.
Президенту Польщі Анджею Дуді не довіряють 42% громадян.
У Казахстані, де сьогодні відбуваються масові акції протесту, президенту Токаєву у грудні не довіряли 32% громадян.
Рейтинг недовіри до російського президента Володимира Путіна становить 28%. Зовсім аномальними є результати соцопитування в Азербайджані: рівень недовіри до президента Ільхама Алієва становить менше 1%. Одразу постає запитання, наскільки достовірними є дані соціологів.
Нагадаємо, на початку 2021 року «Слово і діло» писало, наскільки популярні світові лідери серед своїх співгромадян.
Також ми проаналізували, скільки тривали новорічні вітання світових лідерів.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»