Міністерство закордонних справ працює над альтернативним способом повернення українців додому, які через скасовані авіарейси не можуть залишити Казахстан.
Про це повідомив прессекретар МЗС Олег Ніколенко.
Відомо, що на тлі протестів в Казахстані, міжнародний аеропорт Алмати призупинив усі цивільні рейси. Летовище використовують лише для військово-транспортної авіації держав-членів ОДКБ.
Наразі українське посольство в Казахстані надає консульську допомогу співгромадянам, які через скасовані авіарейси не можуть залишити країну. Зараз найбільша кількість українців знаходься в Алмати – 116.
«Усі застряглі громадяни забезпечені тимчасовим житлом та продуктами харчування. Загроз їхньому життю чи безпеці немає. Посольство підтримує із усіма пасажирами постійний зв‘язок та інформуватиме їх про подальші кроки», – розповідає Ніколенко.
МЗС України взаємодіє із урядами іноземних держав, громадяни яких також не можуть залишити територію Казахстану. За словами прессекретаря МЗС, наразі для українців найбезпечнішим варіантом є залишатися в місцях їхнього тимчасового проживання.
Також стало відомо, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив дипломатам пропрацювати альтернативні шляхи виїзду громадян із Казахстану у разі істотних затримок відновлення регулярного авіасполучення. До цієї роботи долучилися усі українські посольства в регіоні.
Нагадаємо, що у Казахстані з 2 січня тривають масові протести. Тоді в Мангістауській області розпочалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли у масові протести по всій країні.
Президент країни Касим-Жомарт Токаєв для боротьби з протестами спочатку залучив спецпризначенців й армію, а потім звернувся за військовою допомогою в ОДКБ.
По всьому Казахстану ввели червоний рівень терористичної загрози. Президент Токаєв наказав стріляти на поразку.
У Казахстані за весь час заворушень під час останніх протестів загинуло 164 особи.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»