Президент Франції Еммануель Макрон, президент Польщі Анджей Дуда і канцлер Німеччини Олаф Шольц провели ввечері 8 лютого зустріч у Берліні в рамках Веймарського трикутника, на якій обговорили ситуацію навколо України.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Лідери країн закликали вирішити проблему мирно, шляхом дипломатичних переговорів. Президенти дуже стурбовані тією ситуацією, яка склалася навколо України.
«Наше прагнення сьогодні в рамках Веймарського трикутника – ми хочемо деескалації надзвичайно напруженої ситуації, нам потрібні переговори та рішення. Потрібно зберегти мир в Європі дипломатією і чіткими сигналами. Наша сьогоднішня зустріч стане хорошою для цього можливістю» - заявив Шольц.
Президент Польщі Анджей Дуда також висловив заклопотаність ситуацією.
«Наше завдання – забезпечувати дотримання міжнародного права і зберігати територіальну цілісність і тих країн, які не входять ні в ЄС, ні в НАТО. Однак вони - наші партнери. Я думаю і говорю про Україну» - сказав він.
Макрон вважає, що для забезпечення безпеки в Європі важливо продовжувати діалог з РФ. У найближчі тижні Франція, ФРН і Польща будуть максимально працювати над питанням деескалації ситуації.
«Ми повинні продовжувати діалог, зберігаючи єдність. Це потрібно, щоб зупинити ескалацію, домогтися деескалації... Ми повинні знайти способи почати серйозний діалог з Росією відразу на декількох майданчиках» - заявив він.
Нагадаємо, що 8 лютого Україну вперше за 24 роки відвідав президент Франції. Чинний французький лідер Еммануель Макрон провів зустріч з президентом України Володимиром Зеленським. За підсумками зустрічі Україна і Франція у вівторок, 8 лютого, підписали контракти на поставку в Україну французьких локомотивів і пожежно-рятувальної техніки. Також Франція виділить Україні кредит у розмірі 1,2 млрд євро.
Наступним з візитом в Україну прибуде канцлер ФРН. Переговори Зеленського і Шольца відбудуться 14 лютого в Києві.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»