Дві країни виявляють найбільшу активність у питанні протидії наданню Україні кандидатського статусу в Європейському Союзі. Це Нідерланди та Данія.
Про це 9 червня повідомляє видання Bloomberg.
Так, журналісти видання отримали доступ до дипломатичних документів, зокрема, до ноти за авторством представників Данії. У ній заявлено, що Україна нібито недостатньо відповідає критеріям стабільності інститутів, гарантій демократії, верховенства права, права людини, поваги та захисту меншин, і що Україні нібито потрібно поліпшити законодавчу та інституційну базу, щоб досягти прогресу. На думку Данії, Україна нібито знаходиться на ранній стадії готовності прийняти зобов'язання щодо членства в ЄС - нібито ще й тому, що вона не може створити ефективну ринкову економіку або стати конкурентоспроможною на єдиному ринку.
При цьому видання зазначає, що практично всі країни Європейського Союзу так, чи інакше підтримують Україну в її європейських прагненнях. Польща, Литва та Ірландія вимагають в обов'язковому порядку надати Україні статус кандидата в члени ЄС. Про те ж заявляє й Естонія.
Нагадаємо, раніше в уряді України повідомили, що сім країн Європейського Союзу пропонували надати Україні інший формат, а не статус кандидата на членство. Головний опір виходить від трьох держав.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба раніше говорив, що Україні не потрібні сурогати статусу кандидата на членство в Європейському Союзі – це демонструє другосортне ставлення до країни.
При цьому Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Також євродепутати висловили позицію щодо зброї для України та спеціального трибуналу ООН.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»