У справі екснардепа Мартиненка знову не відбулося засідання

Читать на русском
Антикорупційний суд знову не зміг провести засідання за обвинуваченням колишнього члена парламенту. Судді просять притягнути адвоката до відповідальності.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд знову не зміг провести засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка в організації заволодіння коштами НАЕК «Енергоатом» і державного підприємства «СхідГЗК». Обвинувачений відмовився від захисника, а інший адвокат не з'явився.

Про це йдеться в рішенні ВАКС від 18 липня, повідомляє «Слово і діло».

«Прийняти відмову обвинуваченого від захисника Гардецького Олександра Степановича у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52015000000000009, № 52018000000000153. Причини неприбуття у судове засідання захисника Соколовської Оксани Володимирівни визнати неповажними», – йдеться в рішенні.

Також судді доручили Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві вирішити питання заміни захисника обвинуваченого Соколовської Оксани Володимирівни іншим адвокатом та забезпечити його прибуття у судове засідання.

Справа екснардепа Мартиненка: хронологія подійУ чому звинувачують колишнього нардепа Миколу Мартиненка та як розвивалася ситуація зі справою щодо нього – на інфографіці.

Як відомо, екснардепа Мартиненка обвинувачують у двох справах. За даними детективів НАБУ, Мартиненко разом зі спільниками організували схему заволодіння коштами на закупівлі «СхідГЗК» уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку Steuermann на 17,2 млн доларів.

Також екснардепа зі спільниками підозрюють у заволодінні коштами держпідприємства НАЕК «Енергоатом» у розмірі 6,4 млн євро. За даними детективів, панамська фірма Bradcrest Investments отримувала «відкати» на українських підрядах НАЕК «Енергоатом». Кінцевим бенефіціаром цієї компанії, як вказує в суді сторона обвинувачення, є сам Мартиненко.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд об'єднав справу Мартиненка з обвинуваченням двох його пособників. Раніше засідання щодо них відтермінували.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: