Приватизацію держпідприємств відновлять – Рада ухвалила закон

Читать на русском
Рада ухвалила законопроєкт щодо спрощення приватизації, у тому числі для сприяння релокації підприємств.

Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який дозволить відновити приватизацію державних підприємств.

Проєкт №7451 підтримали 233 депутати.

Велика приватизація: які об’єкти не можуть продати і як рік у рік змінюється їхня вартістьЯкі об’єкти вже кілька років поспіль планують продати у межах великої приватизації, але досі не можуть цього зробити, дивіться на інфографіці Слово і діло.

«На період дії воєнного стану діє особливий правовий режим для об'єктів державної власності, об'єктів державного значення та об'єктів життєдіяльності населення… Разом з тим існує невідкладна потреба у відновленні та інтенсифікації економічної діяльності в державі, забезпеченні перенесення виробництва у безпечні регіони України та швидке його налагодження на нових виробничих майданчиків. Одним із шляхів організації виробництва на нових майданчиках, пошуку приміщень для перенесення виробництв є прискорена та спрощена приватизація державного майна», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Зміни, які пропонуються у законі:

  • не проводяться аукціони з продажу об'єктів великої приватизації та їх викуп;

  • не проводиться приватизація об'єктів у зоні бойових дій чи наближених до неї;

  • посилений контроль парламенту за процесами приватизації у воєнний період;

  • документи для участі в електронному аукціоні – в електронній формі;

  • відомості про кожного учасника аукціону анонімні;

  • розмір гарантійного внеску на електронних аукціонах об'єктів малої приватизації встановлюється аукціонною комісією у розмірі: 10 розмірів мінімальних зарплат – для об'єктів, стартова ціна яких становить від 1 до 500 тис. грн; 10% від стартової ціни об'єкта приватизації – для об'єктів, стартова ціна яких становить понад 500 тис. грн;

  • стартова вартість об'єкта – лише на рівні балансової вартості.

Нагадаємо, на інфографіці «Слово і діло» можна подивитися, які надходження від приватизації щороку закладали до держбюджету та що отримували в результаті.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: