Держсекретар США Ентоні Блінкен найближчим часом проведе першу від початку війни розмову з керівником зовнішньополітичного відомства росії Сергієм Лавровим.
Про це повідомляє CNN.
Згідно зі словами Блінкена, він планує обговорити з Лавровим «важливу пропозицію», висунуту американською стороною кілька тижнів тому щодо звільнення двох незаконно затриманих у росії громадян США – Пола Уілана та Брітні Грайнер.
Ватрто зазначити, що Уілана з 2018 року тримають у російському СІЗО за звинуваченням у шпигунстві, а Грайнер затримали в лютому цього року за нібито незаконне ввезення наркотиків – йдеться про канабіоїдну олію, яку спортсменка придбала у США за рецептом.
За даними джерел CNN, президент Джо Байден підтримав ідею обміняти громадян США Уілана і Грайнер на засудженого у Сполучених Штатах російського торговця зброєю Віктора Бута.
При цьому, згідно з його словами, йтиметься і про угоду щодо експорту зерна, яку Україна, Туреччина, ООН та росія уклали минулого тижня. Керівник американської дипломатії наголосив, що «обговорення України без України» з Лавровим не буде.
«Ця угода - позитивний крок уперед. Однак є різниця між домовленістю на папері та тим, що відбувається на практиці», - зауважив держсекретар США.
Водночас, Блінкен нагадав, що експорту українського зерна чекають сотні мільйонів людей по всьому світу.
Востаннє державний секретар США і міністр закордонних справ росії провели телефонні переговори 12 лютого, за два тижні до повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Нагадаємо, вранці 23 липня росія завдала удару крилатими ракетами по Одеському торговому порту. Почалася пожежа. На щастя, ракети не потрапили в зерносховище, де було готове до відправки зерно.
Блінкен констатував, що росія продовжує демонструвати повну зневагу до безпеки та захисту мільйонів цивільних по всьому світу.
Раніше у МЗС України заявили, що слова Лаврова про нібито «небажання Києва вести переговори з Москвою» спрямовані на зрив контрнаступу ЗСУ на окупованому росією півдні.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»