Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід власника та директора ТОВ «Соіл компані лтд» Андрія Кудлая. Його підозрюють у причетності до махінацій з арештованим майном.
Таке рішення 4 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Апеляційну скаргу адвоката Болдіна Олександра Миколайовича, подану в інтересах підозрюваного (Андрія Кудлая – ред.), залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 20 липня 2022 року - без змін», – ідеться в рішенні.
Як відомо, ВАКС заарештував Кудлая з альтернативою 198 480 грн застави. Пізніше за нього внесли цю суму і підозрюваний вийшов під обов'язки.
Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном. Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.
НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. А саме:
- продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбані свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», - реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
- продаж 2,6 тис. тон піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
- продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду – майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
- продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо дешевше за ринкову вартість.
Внаслідок продажу арештованого майна за заниженою вартістю лише в цих чотирьох епізодах завдано шкоди на понад 426 млн грн. З метою унеможливлення подальшої реалізації злочину НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на згадані земельні ділянки та гроші, сплачені за річковий пісок.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»