Вищий антикорупційний суд не закрив кримінальне провадження за обвинуваченням колишніх керівників державного підприємства «Спецтехноекспорт» Павла Барбула, Владислава Бельбаса та інших експосадовців ДП у розтраті коштів.
Таке рішення 13 вересня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Захисник ексначальника профільного відділу Департаменту контракту №1 державного підприємства «Спецтехноекспорт» Тимофія Романюка просив закрити справу у зв'язку з закінченням строку розслідування після повідомлення особі про підозру, тобто на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України. На його думку, слідство у справі продовжувала неуповноважена особа, а саме керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, хоча мав слідчий суддя.
«Відмовити в задоволенні клопотання захисника обвинуваченого (Тимофія Романюка – ред.), адвоката, про закриття кримінального провадження №52017000000000889 на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, 24 січня 2020 року САП скерувала цю справу до суду. У цій справі НАБУ підозрює звільненого директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса, його попередника Павла Барбула, ексзаступника директора СТЕ Володимира Муцинова, колишнього заступника начальника департаменту СТЕ Дениса Панасенка та ексначальника відділу СТЕ Тимофія Романюка. Обвинувальний акт призначили до розгляду по суті.
Детективи встановили, що в 2009 році за ініціативою керівництва «Спецтехноекспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду про супровід одного з зовнішньоекономічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» повинен був поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента повинно було забезпечити укладення та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило 2,22 млн дол. Проте детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою було підписано акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував 2,2 млн дол. на рахунок Global Marketing SPLTD в банку Noor Islamic Bank в ОАЕ. Отже, держпідприємству завдали збитків на вказану суму.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»