НАБУ викликало на допит Бахматюка та ексрадника Насірова

Читать на русском

Національне бюро оприлюднили повістки про виклик на допит аграрного олігарха, який перебуває за кордоном. Також до органу має з'явитися колишній радник ексголови ДФС.
Олег Бахматюк

Національне антикорупційне бюро викликало на допит аграрного олігарха Олега Бахматюка та колишнього радника ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Олігарха підозрюють у наданні неправомірної вигоди Насірову через його радника за відшкодування ПДВ компаніям Бахматюка.

Відповідні повістки оприлюднені на сайті НАБУ.

«Повістка про виклик Бахматюка Олега Романовича, Вам необхідно прибути 1 листопада 2022 року о 14:00 до Національного антикорупційного бюро України за адресою: м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3, для допиту як підозрюваного у кримінальному провадженні № 52017000000000717 від 25.10.2017», – ідеться в повідомленні.

Аналогічна повістка на допит 1 листопада, але об 11:00 оприлюднена і про виклик ексрадника Насірова.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені. Цю справу НАБУ і САП розслідують щонайменше з 2017 року.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: