Вторгаючись до України наприкінці лютого, росія не розраховувала, що бойові дії затягнуться так надовго. Переоцінка власних сил та недооцінка противника в особі України призвела до того, що за більш як вісім місяців війни росія втратила величезну кількість сучасної техніки та людей. Щоб компенсувати втрати рф дістає старе озброєння зі складів і економить високоточні ракети, використовуючи замість них радянські або взагалі запускає іранські безпілотники. Сподіватися, що «завтра» у росії закінчиться зброя не доводиться, але як стверджують у Міноборони Естонії, рф знадобиться два-чотири роки, щоб повернути свої збройні сили на рівень до початку повномасштабного вторгнення. Як скоротився військовий потенціал росії – на інфографіці «Слово і діло».
Станом на лютий, за відкритими даними, росія мала 850 тисяч чинних військових (це без урахування резервів). За вісім місяців повномасштабної війни втрати армії перевищили 74 тисячі осіб – це 8,8% особового складу.
До вторгнення на озброєнні російської армії було 12,4 тисячі танків – за вісім місяців знищено 22,1% машин.
Також росія втратила 18,5% своїх бронемашин (5,58 тисяч із 30,12 тисяч), 12,3% артилерійських систем та РСЗВ (2,16 тисяч із 17,53 тисяч), 2,6% військових кораблів (16 кораблів та катерів знищено).
Крім того, знищено понад 250 вертольотів із 1,54 тисяч (16,2%) та понад 270 літаків із 4,17 тисяч (6,5%).
Скільки засобів протиповітряної оборони, безпілотників та автомобільної техніки було у росії на початок вторгнення – невідомо.
Також немає точних даних про кількість крилатих ракет. Наприкінці жовтня глава української розвідки Кирило Буданов говорив, що запаси ракет у росії майже вичерпані. У Міністерстві оборони в середині жовтня оцінювали, що у рф залишилося 609 високоточних ракет із 1 тисячі 844, які були на початку війни.
Як би там не було, запаси ракет та безпілотників росія поповнює за допомогою інших країн, зокрема Ірану.
В арсеналі росії є і ядерна зброя – за оцінкою Federation of American Scientists, є 5,97 тисяч боєголовок.
Нагадаємо, володимир путін закликав створити в росії конкурентоспроможну військову промисловість. Однак його плани відірвані від реальності, наголошують аналітики ISW.
Які території ризикує втратити росія після поразки у війні проти України – на інфографіці «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»