У ході російського вторгнення в Україні зруйновано вже майже 4,5 тисячі житлових будинків, близько 550 навчальних закладів, понад сотня медичних закладів та ще більше тисячі об'єктів культурної інфраструктури. «Руський мир» стер з землі також кілька міст України: на їхньому місці залишилися лише руїни, про «звільнення» яких переможно повідомляють кремлівські пропагандисти. Деякі населені пункти вже не відбудовуватимуть. На інфографіці «Слово і діло» – які міста були повністю чи частково зруйновані війною.
Майже всі повністю (або на 80-90%) зруйнованих міст знаходяться на Донбасі, який російські окупанти прийшли «захищати».
Найяскравіший приклад руйнівних дій окупантів – Маріуполь, який минулої весни знищували бомбардуванням. У місті було знищено половину житлових будинків та 90% інфраструктури. Тепер росіяни зносять пошкоджені будинки, приховуючи сліди своїх злочинів.
У Луганській області під час боїв майже повністю зруйновано Сєвєродонецьк, Попасну, Рубіжне, Щастя, Кремінну. Дещо більше «пощастило» Лисичанську: інфраструктура та житлова забудова там знищені на 60%, за оцінкою влади.
Також на Донеччині практично одні руїни залишилися від Волновахи, Вугледара, Мар'їнки, Лимана. Фактично знищено Соледар, з якого нещодавно після боїв відійшли українські військові.
Найгарячіша точка на фронті зараз це Бахмут на Донеччині. Через регулярні обстріли місто знищено на 60%, там уже давно немає газу, води та електрики. Проте в місті залишається близько 6,5 тисячі мешканців.
Сильно постраждали вже деокуповані у Харківській області міста – Куп'янськ та Ізюм. Після відходу з Херсона у листопаді російські війська щодня обстрілюють місто, там вже пошкоджено 30-40% будівель.
Нагадаємо, загальна сума збитків інфраструктурі України через війну збільшилася майже до 140 мільярдів доларів.
На інфографіці «Слово і діло» – перші оцінки вартості післявоєнного відновлення України.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»